Kontakt Úvod Obsazení Diskografie       Link Zajímavosti
Fanklub Akce Akordy Překlady Dvd Vaše názory Re-union Film  
 
 

Smokie  Fanklub-cz

Činnost fanklubu spočívá hlavně v podání aktuálních zpráv o dění kolem skupiny v českém jazyce, vytvořit a udržovat kontakty s významnými osobnostmi kolem skupiny, chceme spolupracovat s burzovním materiálem, organizovat případné zájezdy na koncerty atd. 

 Zájemci o členství ve fanklubu se mohou přihlásit tak, že napíší svůj příběh o Smokie do rubriky a nezapomenou uvést plnou adresu. Fanklub má domovské sídlo pouze na těchto stránkách (www.smokie-cz.com)

napsat příběh

 

Členové Fanklubu-cz

095 Olina Hájková  bai.kai.lai@seznam.cz
Ahoj ! Já,  coby dítě, zažila konec těch slavných šedesátých let. Bylo to fantastické - všechny ty skupiny tehdy......, ovšem byl to pro mne trochu pocit, jako když vcházíte z jedné ulice na náměstí, kde se před chvílí konal velký karneval - ještě vidíte poslední postavy průvodu, jak mizí v protilehlé ulici a vy si jen můžete se země zvednout pár zhaslých lampiónů a barevné papírové růže, které tam zůstaly............Sedmdesátky ale též nebyly špatné, vybavuji si, jak v prvním ročníku na gymplu sedíme s holkama v otevřeném okně, magneťák vytočený na plné pecky a my ječíme v rytmu sirény z "Blockbuster" od Sweet. Ve dvaceti jsem se pohybovala na území strahovských klubů a tančila "Bump" a "Hustle". Přibližně v tu dobu jsem "potkala" Chrise Normana. Písničky Smokie jsou famózní, ale bez Chrise a jeho magického hlasu (o šarmu ani nemluvě) by to nebylo ono. Jaké bylo mé nadšení, když jsem zjistila, že máme s Chrisem naprosto propojené horoskopy a že se  také narodil ve tři hodiny odpoledne....., dokonce i numerologicky je vše OK..., tak nechápu, proč tráví život s jinou ženskou, než se jsem já (cha, cha). Chris mi připomíná ty krásné časy, kdy kluci ještě nosili dlouhé vlasy (V mé generaci byly ty ostříhané hlavy, co se dnes bohužel nosí, považovány za potupu). - Mám nejradši "Babe ITŚ Up To You" a Changing All The Time"....., ale výčet by byl dlouhý. Takže, ráda bych byla členkou Vašeho klubu, už proto, že jsem fakt autentický pamětník..... MY JSEM BYLI TO OSTŘÍ, CO RAZILO CESTU !    Čau, Olina Hájková

19. 8. 2013

094 Erika Svobodová erulka.svobodova@seznam.cz
Ahoj,
Jmenuji se Erika, je mi 16 let.
Ke Smokie jsem se dostala přes mamku. Teď jsem s mamkou jela na Slovensko do Piešťan - Lodenica na Chrise Normana jako doprovod. Chris byl úžasný, mile mně překvapilo, jak se mi ten koncert líbil. A příště jedu určitě zase!
Moc ráda bych se stala členkou fanclubu Smokie.

 

093 Luboš Kuběnka  lubos.kubenka@seznam.cz
Ahoj,
jmenuji se Luboš, je mi 21 let a chtěl bych se stát členem fanclubu Smokie. Začal jsem je poslouchat s mamkou (ta už členkou je) a jejich písničky mě dost chytly. V pátek jsme byli na koncertě v Buchlovicích a bylo to super!

Luboš

24. 6. 2012

092 Eliška Anna elize@volny.cz

Ahoj,
jmenuji se Eliška Anna a Smokie znám přes třicet let.
Zaujaly mě už na základní škole skvělými písničkami,
a musím přiznat, že úplně nejvíc mě zaujal krásným hlasem
a charismatickou osobností Chris Norman. V období dětství
a dospívání jsem byla velkým fanouškem populární hudby, sbírala
jsem desky, plakáty, odebírala hudební časopisy, měla jsem
docela přehled, už před revolucí jsem byla na koncertech některých
zahraničních hvězd. Jak šel čas, přibývalo povinností a zejména
během studia na vysoké škole jsem se musela z velké části
svého koníčka vzdát, jak z časových, tak finančních důvodů.
V posledních letech se situace trochu zlepšila, zase jsem začala
rozšiřovat své sbírky a občas se dostala i na koncert, ale neměla
jsem čas pravidelně sledovat dění, takže o významných událostech
jsem se dozvídala spíš z plakátů.
Viděla jsem už legendy jako je Bob Dylan, BB King, Chick
Corea. A potom jsem jednou šla kolem plakátů, a tam stálo, že
v Praze vystoupí Chris Norman. Chvíli mi trvalo, než jsem si
to vůbec srovnala v hlavě, byl to pro mě návrat o spoustu roků
zpět. Když jsem byla v teenagerských letech, bylo v módě, že
si holky dávaly inzerát na seznámení, kam psaly, že hledají kluka,
který vypadá jako některý jejich idol. Já jsem měla mnoho
oblíbených umělců, měla jsem plakáty a fotkami polepenou
celou stěnu v pokoji. Kdybych však měla napsat takový holčičí
inzerát, nemusela bych přemýšlet ani minutu - věděla jsem, že
by tam stálo, že hledám kluka, co vypadá jako Chris Norman...
Nicméně s odstupem let musím říct, že si Chrise vážím i jako
člověka za to, že mu nikdy sláva nestoupla do hlavy,
jak se stará o svoji rodinu i za jeho vstřícné a přátelské chování
k fanouškům, které bylo vidět i na jeho pražských koncertech.
Tam jsem se také dozvěděla o existenci českého fanclubu
Chrise a Smokie. Chci se tedy přihlásit, abych měla spolehlivé
informace, co dělá můj dívčí idol, a nemusela se je dozvídat
náhodně z plakátů :-).

S pozdravem
Eliška A. Kubičková

1. 5. 2012
 

091 Barbora  barula.@gmail.com
Jmenuji se Barbora a je mi 12 let. Pocházím ze Zlína. Na skupině Smokie sem prakticky vyrostla. Babička s dědou prostřednictvím písniček Smokie vzpomínají na svá mladá léta a tak nějak jsem si na ně zvykla. Postupem času sem je začala mít ráda čím dál tím víc a víc. Chris Norman, Alan Silson, Terry Uttley a Pete Spencer jsou pro mě legendy a jsou mi velkým vzorem. Miluju jejich vizáž, dlouhé vlasy, zvony, no prostě nádhera. V té době byla muzika na jiné úrovni než dnes. Populární muziku a samé duc duc nemám ráda. Raději si poslechnu starší hity, legendy. A právě proto, že Smokie zbožňuju, bych chtěla do jejich FanKlubu.


P.S.: Slyšeli jste o dubnovém koncertu Chrise Normana na Slovensku? S dědou, babičkou a mamkou tam jedu a už se nemůžu dočkat, budeme pod podiem, tak se musíme dostat do předu, co nejblíž. Vstupenka pro dospělého stojí 18 Eur a pro děti do 15 let 2 Eura :)

090  Eva Eva.Jar@seznam.cz
Ahoj, jmenuju se Eva a je mi 42 let. Smokie poslouchám už od svých 8 let, ježiš to je doba.... :-) jelikož jsme s rodiči jezdívali často do zahraničí, přivezla jsem si jednou z Německa (tehdy západního) jejich desku, The Montreaux Album, omílala jsem jí doma pořád dokola, až mi jí rodiče chtěli vyhodit. Pak jsem nějak měla jiné starosti,. i když jejich hudbu jsem poslouchala pořád, ale na informace nebyl čas, až jsem zjistila, že Chris odešel a zpívá s nimi Alan. Ten mě naprosto učaroval, nic proti Chrisovi, ten je nepřekonatelný, ale Alan byl úžasnej a jeho tragické úmrtí jsem obrečela. Mike je taky skvělej, myslím že se toho kluci zhostili dobře, The Spirit of Smokie - Duch Smokie tam je pořád. Viděla jsem je na Vánočním koncertě v Praze a byl to celoživotní zážitek.
Jsem ráda, že se můžu potkat se spoustou stejně krásných \\\"bláznů\\\" jako jsem já!!! :-) Proto chci být členem Fan clubu.

10. 10. 2011

089  Pavla  danyco@seznam.cz
Ahoj,jmenuji se Pavla,Smokie poslouchám už asi 30 let. V poslední době hlavně Chrise Normana. V srpnu jsem byla na festivalu Červeník-SR. Chris byl úžasný.

Zdravím celý fanklub

1. 9. 2011

088  Lad lada.kubenkova@centrum.cz
Ahoj, jmenuji se Lada a ráda bych se stala členkou fan klubu SMOKIE, je mi 41 let, takže z dětství jsem znala asi tak 2 písničky (Living Next Door To Alice a Needles And Pins), samozřejmě pak v české verzi, ale to se nedá s originálem naprosto srovnat. Letos jsem je začala zase znovu poslouchat, vůbec nevím, co mě zrovna k nim přivedlo, ale jsou naprosto úžasní ( i v současném složení, což jsem vůbec netušila, že ještě hrají).
Podařilo se mi sehnat CD s Chrisem, s Mikem je to horší, ale snad se zadaří také. Na Alana Bartona jsem samozřejmě nezapomněla, jenom jeho styl je trochu odlišný od uvedených dvou, ale je taky super.
Jejich písničky mi zvednou náladu, takže když se objeví nějaká "depka", jdu si je pustit. Už se "nakazil" i můj syn, chtěl po dlouhé době naladit kytaru a stahoval si texty a akordy.
Ráda v rámci mých možností budu s fan klubem spolupracovat. Mějte se všichni hezky. Všechny zdraví Lada

28. 8. 2011
 

087  Radka  visnovska.radka@gmail.com
Ahoj, som Radka a žijem na Slovensku blízko Nitry. Chrisa Normana som po prvý krát videla a počula keď som mala 5 rokov (1992) v nejakom programe v TV, ktorý si už nepamätám. Piesne SMOKIE a Chrisa Normana ma odvtedy sprevádzajú a skrášľujú rutinu môjho každodenného života, dnes mám 24 :) Prvý album SMOKIE mám odložený ešte aj dnes, je to stará kazeta MC odvtedy sa moja zbierka podstatne rozšírila :) Chrisa Normana som po prvýkrát videla naživo 6.8.2011 na festivale v Červeníku, prišla som špeciálne kvôli nemu...Vôbec som netušila aký pocit to bude stáť tak blízko...až neuveriteľné a teraz to už viem...keď prišiel všetci tlieskali, kričali a skákali, len ja som v druhom rade na ľavo pod ním plakala (od radosti podotýkam)  :D boli to najsrdečnejšie a najšťastnejšie slzy, aké som kedy vyronila a už len z tohto rozprávania možno trošku cítiť ako veľa pre mňa tento moment znamenal a verím, že nebol posledný :)

24. 8. 2011

086  Zdeněk  tejchman@cbox.cz
Ahoj, jmenuji se Zdeněk a zdravím všechny příznivce Smokie a Chrise Je mi 50 let a jejich hudba mne provází doslova celý život. Prožil jsem s nimi nahrávání z cizích rádií na kazeťák, shánění vinylů po burzách i stahování jejich textů a muziky...  Jsem aktivní muzikant a od 15 roků hraji prakticky nepřetržitě dodnes v různých kapelách. Ve všech z nich byly vždy přítomné písničky Smokie a Chrise, které si vždy rád zazpívám. Takže Smokie se mnou žijí prakticky 35 let a v současné době jsem dospěl do fáze, že jsem si jako klávesák připravil takový mini Smokie Revival (One Man Band). Věřím, že nás jejich písničky budou ještě dlouho těšit, protože mají svoji trvalou hodnotu stejně jako věci od Beatles nebo Abby a natrvalo se zapsaly do dějin populární hudby. Naposledy jsem Smokie viděl živě na Vánočním koncertě 17. 12. 2009 v Praze a těším se, že je zase někde \"potkám\". Také se těším, že se někdy setkám s Vámi, příznivci našich společných oblíbenců. Tak se mějte všichni moc fajn, přeji Vám všem hodně zdraví, lásky, štěstí, spokojenosti a pohody a snad se někde potkáme a třeba i společně zazpíváme. Ahoj! P. S. Jdu pracovat na rozšiřování repertoáru SMOKIE!!!

15. 8. 2011

085  Zdenka  zdena.valter@seznam.cz
Jmenuji se Zdenka a zdravím všechny příznivce SMOKIE.Jsem jejich fanouškem snad už od jejich vzniku,ale nikdy jsem nebyla na jejich koncertě.Letos jsem dostala od dcery vstupenky na koncert v Brně.Úžasný zážitek.Od té doby snad neni den kdy bych si nepouštěla jejich CD.Moje největší přání je se s nimi alespoň jednou setkat.Také bych ráda poznala někoho z jižní Moravy s kým bych mohla chodit na jejich koncerty.Zdenka

13. 8. 2011

084 Marcela Svobodová  celestineprincess@seznam.cz
Zdravím všechny fanoušky Smokie a Chrise Normana!
Jmenuji se Marcela, je mi 48 let. Skupinu Smokie, znám od svých 13 let, ne osobně , ale z televize, rádia a časopisů. Mám je moc ráda a jejich písničky zůstanou navždy v mém srdci. Chrise  Normana obdivuji nejen jako zpěváka, ale hlavně jako člověka. I když jsem se s ním nikdy osobně nesetkala, vím, že je to člověk, který má rád děti, vycítila jsem to jako malá holka.
Nedávno se mi stalo něco zajímavého, tvořím různé postavičky z mýtů, pohádek a legend, už jsem si několikrát říkala, že asi s tvorbou skončím, když jsem narazila na webové stránky, kde majitelka blogu měla z youtube videoklipy Smokie, tak jsem si je krásně připomněla ( od té doby je mám i na svých stránkách, foto i videoklipy ) a zároveň přišla velká inspirace, ten zvláštní pocit nejde popsat, přišlo to jako z nebe,  a já stvořila příběh o věčné  lásce, ale i smutku ( to zapříčinilo možná to, že jsem se nikdy s nimi nepotkala, neměla jsem v životě na ně moc štěstí ) kde figuruje Chris, ale jako úplně jiná postava, z minulého života, nevím, doteď tomu nerozumím, asi moc fantazíruji, ale to k mé práci patří, jinak bych nemohla tvořit, tak blízko byl u mě vnitřně a zároveň tak daleko ve skutečnosti. Já ten příběh prožila živě v mysli, jako by se opravdu stal,  i když třeba v mýtech ano, kdo ví ... posílám fotokoláže
Ráda bych se stala také členkou vašeho fanklubu.  S pozdravem Marcela Svobodová

6. 8. 2011
 

083 Dagmar Suchánková suchos8@email.cz
Jmenuji se Daja,pochazim od Bruntalu.Rada by jsem rozšiřila řady fanclubu smokie posloucham je od sveho mladi jjich pisničky se mi moc libi,a začlo to když jsem si koupila jejich LP.

Děkuji Dagmar Suchankova

3. 8. 2011

082  Marie Šachteliová  marie046@seznam.cz
Zdravím všechny Fanclubáky.
Jmenuji se Marie, bydlím nedaleko Opavy a  Smokie miluji od roku 1975. V té době jsem začala chodit na zábavy a od členů místní kapely jsem si opisovala foneticky slova písní Smokie abych je pak později mohla zpívat s němi ;-). Letos se mi stala taková krásná věc, mí miláčci koncertovali v den mých narozenin nedaleko mého bydliště v Krnově a tam se kamarádovi podařila neuvěřitelná věc ...po koncertě mi kluci popřáli a bylo i společné foto...ještě teď tomu nemohu uvěřit :-)
Ráda bych se tedy stala Vaší členkou. Zdraví Vás všechny Majča Šachteliová

 

081 Hana Suchomelová  Hanka.Suchomelova@seznam.cz
Zdravím všechny fanoušky Smokie,
jmenuji se Hanka a je mně 25 let. Patřím sice k mladší generaci, přesto však ráda poslouchám starší muziku převážně z 60.-80. let včetně Smokie, a proto bych se také chtěla stát členkou vašeho fanklubu.

 

080 Irena Pařízková  irenaparizkova@seznam.cz
Zdravím všechny Fanclubaky.
Chris Norman je můj oblíbeny drahoušek od mých 14 let, stale poslouchám jeho hity,které nikdy nezevšední. Rada bych se stala členkou
Fan clubu a navštívila tak jeho koncert.


Dekuji   Irena

079 Julian  julian.bothe@ewetel.net
Hello,
 
I like Smokie since 1975. But only with Chris Norman. A little bit with Alan Barton. I like most Chris Norman, because he was so incredibly beautiful and has a smoky voice.

My favorite songs:

Mexican Girl
Lay Back In The Arms of Someone
Little Town Flirt
Run To Me
Do To Me
Living Next Door To Alice
Don `t Play Your Rock` n Roll To Me
If You Think You Know How To Love Me

Of course I like Chris Norman solo too.
When I first saw it, I knew immediately that it is my favorite band.
 
 
Many Greetings,
 
Julian Bothe

 

078 Dana  smokinka@email.cz
Zdravím všechny fanoušky fan clubu . Ráda bych se také stala vaší členkou a rozšířila vaše řady. Jmenuji se Dana, jsem z okresu Trutnov. Ráda poslouchám jejich písničky a ráda bych se s nimi někdy setkala osobně

28. 5. 2010

 

077 Irena Vanišová  irena.vanisova@centrum.cz

Zdravím všechny fanoušky fan clubu . Ráda bych se také stala vaší
členkou a rozšířila vaše řady . Jmenuji se Irena a bydlím nedaleko Plzně.
 Smokie miluji od roku 75, kdy začali zpívat . Sháněla jsem přes všechny
známé jejich písně a plakáty, což v té době nebylo jednoduché . Jejich
písničky mě dodávaly sílu k životu, když v mých 13 letech po těžké nemoci
zemřela mami a pomáhají mě dodnes . A můj příběh ? Není se Smokie, ale s
Chrisem i když to Smokie začalo . V březnu 95 jsem měla jet se svým
synem do Českých Budějovic na jejich konzert, ale bohužel nás hluboce
zarmoutila zpráva, že konzert se ruší, protože Alan Barton po těžké nehodě
na německé dálnici zemřel . Bohužel to byl i den, kdy před již 22 lety
zemřela moje mami, takže svíčka na jejím hrobě byla i tichou vzpomínkou
na Alana . Od začátku roku 95 jsem byla členkou Chrisova fan clubu v
Německu a od nich mě chodili nejen termíny konzertů, ale i Chrismagazín .
V té době jsme se rozhodli, že na jeden Chrisův konzert za každou cenu
pojedeme . Vybrali jsme si 19 . 5 . 95 Open Air konzert v Německém
Schmollnu . Na místo jsme přijeli dost brzo, tak jsme se zašli podívat na
místo konání, kde nás odchytl člen Chrisova týmu Don . Když se od nás
strašnou angličtinou a pomocí rukou dozvěděl, že jedeme až z Plzně z Čech,
 slíbil nám, až přijede Chrisův autobus k večeru k bráně, aby jsme na
něho počkali, že nás s Chrisem seznámí a budeme mezi prvními diváky pod
podiem . Tak se i stalo, ale došlo jen na podepsání fotky a podání ruky, i
když jsme byli pozváni po konzertě na setkání s jeho fan clubem, museli
jsme bohužel odmítnout . Museli jsme se vrátit domů a bohužel ani já ani
můj syn jsme nemluvili anglicky . Konzert byl supr i přes velké chladno
a občasný déšť ( nám fanouškům nebylo, my jsme se teple oblékly ale
Chris zpíval jen ve slabé košili .) Na konzertě zazněly nejen nové
Chrisovo písně, ale i Smokie songy i s Alicí kterou jsme si vytleskali .
Odjížděli jsme s přáním znovu Chrise živě vidět a nejen jeho, ale snad
jednou i Smokie a také Alana Silsona . O Smokie jsem bohužel přišla i
před dvěma lety, kdy byli v Plzni a já bohužel v té době v nemocnici .
Zdraví vás všechny Irena Vanišová10. 5. 2010

076 Alča  ElisSitterova@seznam.cz
Ahojky Fanklubáci,
jmenuji se Alena, pocházím z Prachatic, je mi 43 let a od 15 let poslouchám skupinu SMOKIE a moc se mi líbí jejich písničky :-) V roce 1985 jsem byla v Jugoslavii, kde jsem si koupila první kazetu. V loni jsem byla v Č.Budějovicích po prvé na jejich koncertě a moc se mi to líbilo. Mám dceru Moniku, která jim taky moc fandí...jinak Vás všechny moc zdravím a těším se na další koncert. Mějte se  všichni moc fajn zdraví Alča

14. 2. 2010

075 Silvia  freedom.sisa@centrum.sk
Ahojte fanklubáci.
Pochádzam zo Spiša na Slovensku. Mám 35 rokov a fanúšikom Chrisa Normana som od svojich 8 rokov, kedy som ho prvý krát videla na Bratislavskej lýre. Do jeho hlasu a výzoru som sa  zaľúbila, čo mi ostalo vo väčšej miere až doteraz. Bližšie som sa  k nemu dostala len pred 2 rokmi a to prostredníctvom internetu. Vďaka. Konečne som si ho mohla vychutnať i naživo a to na koncerte v Košiciach 29.8.2009. Bol to jeden nezabudnuteľný zážitok. Srdce mi bilo ako na dlani. Jeho hlas a piesne majú čarovný účinok. Píšem Vám aj preto, lebo dúfam, že prostredníctvom Vás sa dozviem o jeho najbližších koncertoch v blízkom okolí.  Jednoducho chcem si to zopakovať.   Tak sa majte.         Silvia

23. 9. 2009

074 Jan Drozd jan.drozd@centrum.cz
Ahoj fanklubáci,
Smokie poslouchám spostu let a tak jsem v roce 1995 neváhal koupit lístky na koncert v Liberci. Bohužel jednoho rána jsem zaslechl info o tragedi,i krerou Smokie a všechny fanoušky postihla. Myslel jsem, že už je nikdy na živo neuvidím, ale nestalo se tak, protože v loni jsem byl na koncertě Smokie a to právě v Liberci. No abych si to pořádně užil, tak jsem ještě zaskočil na koncert v Mladé Boleslavi a bylo to SUPER.
Ať Vám Smokie přinášejí stále radost. Honza


2. 8. 2009

073 Iwona  smokiefan@gmail.com
Jestem fankom grupy Smokie dzięki mężowi. Lubię słuchać ich przeboje. Moja ulubiona piosenka to \\\"IF YOU THINK KNOW HOW TO LOVE ME\\\" Bardzo chce zostać członkiem waszego Fanclubu.
Pozdrawiam wszystkich z polski Iwona

14. 6. 2009

072 Jiřina Macháčková  jirina.machackova@gmail.com
Smokie je moje nejoblíbenější kapela už od mládí. Je mi 52 let, cítím se asi na 30 let. Čundruji v přírodě, jezdím na kole.v přírodě  je mi fajn. Smokie si pouštím každý den pro potěšení,. Chtěla bych se stát členkou fan klubu. Děkuji.

Jiřina Macháčková, Svratka, Vysočina

2. 6. 2009

071 Milena rainbow09@seznam.cz
Jsou písničky a melodie, které si roky broukáte prostě jen proto, že jsou snadno zapamatovatelné a líbivé. Víc neřešíte, kapela je strašně daleko a  nedostupná, na lepení plakátu na zeď si připadáte za zenitem. A potom se stane něco absolutně nečekaného. Náhodou a neplánovaně se dostanete na živý koncert a je s vámi konec. Fascinovaně koukáte na chlapy, kteří by věkem měli být tatíky ze sousedství, a přitom ve vás probudí záplavu emocí, kterým  těžko dokážete odolat.. Najednou se při jejich hudbě zase stáváte –náctiletým, náhle máte pocit, že žijete život plný radosti a elánu, v bezstarostném světě. Že všechno je krásné a bude to tak napořád. Ti chlapi jsou naprosto neskutečně nabití pozitivní energií, kterou na vás přenesou,  a publikum to vnímá. Na nic si nehrají, užívají si tu atmosféru s vámi. Rozhlédnete se kolem sebe a vidíte starší i mladší, malé i velké, a všichni zpívají, tleskají, skandují a vlní se do rytmu. Ti, co nerozumějí textu, se ztotožní s hudbou, ostatní se sžijí s vyzpívanými příběhy. Všichni si přejí, aby to nikdy neskončilo…Ne každá skupina je toho schopna, proto takový ohlas u fanoušků i po těch neuvěřitelných letech. Bravo a díky. A snad v Brně zase brzy na shledanou..
Všechny Vás zdraví Milena, Brno

27. 5. 2009

070 Chrissy  christina19800724@hotmail.com

Hi,
my name is Chrissy, I am from Vienna.
Since there are not so many CN-fans in Austria, I also would like to stay in contact with fans from Cz.
I have been to 13 concerts so far. But I started being a fan during Break away.
 
I also like Bon Jovi (I ususally also do some concerts during a tour, last time I did 5 shows in 2 weeks ;-) )
Like also musicals, nickelback, Andre Rieu....
 
I am neaqrly 29 yrs. old, like travelling and photography, as well as dancing and meeting people from all over the world.
 
My last concert was in Graz (CN). It was fantastic. nearly 2,5 hrs. After the show we met Chris. He was cute, as always.

 
Hope to receive your answer soon,
Chrissy

 

27. 5. 2009
 

069 Tomáš Pecina pecina.tomas@seznam.cz
Zdravím všechny fandy!Smokie mě zajímají od mých 8.let a pořád se mi moc líbí a na včerejší koncert sem se moc těšil a stálo to zato!Prostě skvělé a nádherný zážitek na celý život!Moc děkuji a snad zase někdy budou v Brně!

Tom

22. 5. 2009
 

068 Ladislav Vlasák vlasak.lada@centrum.cz

ZDRAVÍM VŠECHNY FANOUŠKY SKUPINY SMOKIE I ČLENY FAN KLUBU!
PŘED NEDÁVNEM JSEM SE NA INTERNETU PROKOUSAL NA STRÁNKY FAN KLUBU SKUPINY SMOKIE A MUSÍM VÁS POCHVÁLIT,STOJÍ ZA TO! STRÁVIL JSEM NAD NIMI SKORO DVE HODINY A TO JSEM VŠE NESTIHL PROČÍST.VČERA JSEM SE PO KRÁTKÉM ŠKOLENÍ POKUSIL NAPSAT I SVŮJ PŘÍBĚH O SMOKIE,ALE ZŘEJMĚ JSEM TO ZVOJTIL,TAKŽE DNES NOVÉ ŠKOLENÍ A DRUHÝ POKUS.
SKUPINU SMOKIE JSEM ZAREGISTROVAL V ROCE 1977 A OD TÉ DOBY JSEM JEJÍM VĚRNÝM FANOUŠKEM.ZPOČÁTKU JSEM JEJICH PÍSNIČKY SHÁNĚL VŠUDE MOŽNĚ,NAHRÁVAL NA KAZETY,KTERÉ SE TRHALY A MUCHLALY,TAKŽE TEPRVE NÁSTUP CD BYL TO PRAVÉ OŘECHOVÉ PRO ARCHIVACI.PODAŘILO SE MI DÁT DOHROMADY CELOU DISKOGRAFII,IKDYŽ TO NĚKDY BYLA FUŠKA SEHNAT KONKRÉTNÍ CD, ALE NA DRUHOU STRANU,KDYŽ JE SMUTNO,JE Z ČEHO VYBRAT A POSLECHNOUT SI NESTÁRNOUCÍ MELODIE,KTERÉ ČAS PROVĚŘIL A ZMĚNY MÓDNÍCH TRENDŮ JIM NEUBRALY NIC NA KRÁSE.

S POZDRAVEM LADISLAV VLASÁK

P.S. ZÍTRA V ÚSTÍ NA ZIMÁKU ČAU POKUD NĚKDO PŘIJEDETE!

19. 5. 2009

067 Marcela martakaf@seznam.cz
Jmenuji se Marcela.
Od mé kamarádky jsem se dozvěděla, že existuje fanklub Smokie, moc mě to potěšilo,  protože jsem také velkým fandou Smokie a Chrise. Poslouchám jejich písničky od mého mládí a do dnes, když je slyším v rádiu,   rozbuší se mi srdce. Proto bych se chtěla stát vaší členkou, poznat se s vámi na srazech a koncertech. Nemám počítač ani možnost na internet, tak jsem ráda, že přes kamarádku můžu komunikovat. Těším se, že se brzy setkáme.Děkuji

Marcela

4. 5. 2009

066 Karel Lhota carlos.lhota@seznam.cz
Mám zájem se stát členem Vašeho klubu. Zajímám se o Smokie asi od roku 1980, kdy jsem je počal shánět na burzách a přes inzerát. Sehnal jsem nakonec všechny LP desky a poté jsem sháněl CD. Také mám všechna mimo CD Midnight Delight. Toto CD bych chtěl také sehnat. LP mám převážně originál GB. SRN nebo Holland v době stály kolem 300,-Kč.
     V současné době dávám přednost CD Normana a poslední Smokie jsem měl rád CD Burnin Ambition.Mohu nabídnout spoustu plakátů z Brava, Popcornu a spoustu fotografií.
     Měl bych zájem o uváděná DVD a CD Alana Silsona. Děkuji.
S pozdravem:
Karel Lhota


30. 4. 2009

065 Marek  smokiefan@gmail.com
Jestem fanem grupy SMOKIE z Polski.
w 1977r utwory SMOKIE trafiły mnie jak amor w serce, aż po dzisiaj jestem wierny im. Moje ulubione utwory SMOKIE to I\\\'ll meet you midnight, needles and pins, Wild wild angels. Dzięki tej pasji poznałem wspaniałego kolege Jana Kosińskiego który powiedział mi o Czeskim fanklubie.
Podoba mi się wasza strona,na której jest dużo wiadomości i zdjęć. Bardzo chciał bym należeć do waszego fanklubu.

Pozdrawiam wszystkich
Marek

22. 4. 2009

064 Viola violagrzduk@vp.pl
Jestem fanka Smokie od poczatku ich kariery. Uwielbiam Chrisa Normana ale obecny sklad Smokie tez gra i spiewa bardzo dobrze. Zespol Smokie towarzyszy mi zawsze w domu, kliedy slucham ich przebojow. Najbardziej lubie ich piosenke "I'll meet you at midnight". Bardzo che zostac czlonkiem Waszego Fan Clubu,
pozdrawiam, Viola.

20. 4. 2009
 

063 Jarka PKoncel@seznam.cz
Dobrý den.
  když jsem začala chodit se svým manželem Petrem poznala jsem i Chrise Normana a Smokie.Časem jsem těmto protagonistům a jejich krásným písním přišla na "chuť".Slýchávám je v autě,v rádiu i doma.Takže bych chtěla podpořit svého muže i fanklub a chtěla bych rozšířit vaše řady.Přeji krásné jaro a léto a mnoho fajn zážitků na koncertech.Ahoj. Jarka Končelová

20. 4. 2009

062 Václav Hruška  hrus.vasek@seznam.cz

Ahoj lidi stejně postižení jako já skupinou Smokie.Jsem moc rád,že nás je tolik,to je paráda.Já už od školy jsem touto skupinou žil,přestože moje nahrávky kolikrát neměli,takovou kvalitu,jako jí máme dnes.Jako dítě jsem měl nějaký ty kotoučáky,dvoustopý,KB100,Uran,Pluto čtyřstopý,B56které jsem vždycky někde splašil levně protože už jako dítě jsem si je dokázal seřizovat a opravovat.No a od kámošů jsem vždycky někde sehnal,nějakou tu nahrávku.Kolikrát byla hrozná,hlavně že jsem jí měl.Já jsem ročník 66,a jako dítě jsem si toho moc dovolit nemohl.Podpora doma moc nebyla,máma to neposlouchala,tudíž jsem si sháněl, kde se dalo,samozřejmě s pochybnou kvalitou.Až asi ve čtrnácti letech se mi podařilo sehnat velice dobře nahrané LP s nápisem Smokey Chancing all the time,byl jsem tenkrát tak šťastný,to si neumíte představit.Zároveň mi však bylo líto,že v tu dobu jsem neměl třeba kvalitní Elis a jiné písničky jako děti jsme neměli tolik možností v tom divným režimu.Něco bylo z televize Ein Kessel Buntes nebo já ani nevím jak se to píše ale v té nahrávce bylo slyšet takovéto vrčení,ale i za to byl člověk šťastný.Já vždycky obdivoval tu melodičnost,ty hlasy, to byla prostě bomba.Já měl z toho po sobě úplně husí kůži,to tak lahodilo uchu,já byl z toho vydřenej.Babičky,děda,ty mne nechápali,ale mě to bylo jedno.Samozřejmě v patnácti letech když jsem  přišel na internát a učiliště do Prahy,tak se mi pomaličku začali některé ty písničky shánět lépe.Mezi Pražáky byla větší možnost.Samozřejmě zase ne tolik protože v tu dobu spousty mých spolužáků poslouchali disco,punk,rock a já nevím co všecko,a takovým jsem byl kolikrát pro smích.Já však byl nad věcí a nemohli mne tím nijak rozhodit.Samozřejmě mám rád také jinou muziku,ale Smokie je jedna ze skupin která mne provází od mládí a nikdy se mi neohrála.Škoda jen,že v současnosi ze skupinou Smokie  nevystupuje Chris Norman,takový je však osud.Nemám mnoho času,tak jsem napsal jen tak stručně,to víte žena,děti,práce,dodělat dům, ještě kapela,mám toho moc.Mějte se pěkně a uvidíme se v Mladé Boleslavi pokud tam z Vás někdo pojede,vím o některých už že jo,tak zatím ahoj.

16. 3. 2009
 

061 Bea beme59@libero.it

Ciao amici e fans di Smokie...
non so davvero da dove cominciare, ma penso che la mia storia di Smokie è molto simile alla vostra. Mio AMORE  per loro è cominciato presto. Avevo 16 anni e andavo alle superiori....
Era una sera come tante, studiavo e dalla radio mi ha colpito una VOCE e la musica bellissima...Era  COLPO di FULMINE. Mi sono innamorata di loro perdutamente. Li ascoltavo il giorno e la notte, ogni passo che facevo erano con me. La mia camera era piena delle loro foto e poster. Le mie amiche ridevano e con la vernice mi hanno scritto sul muro della mia camera: “JA UBOHA STUDENTKA , CO JA ROBIT MAM?, KED NAMIESTO UCENIA  CHRISA V HLAVE MAM????” ...(le conseguenze le lascio perdere) Ho raccolto  tutto il materiale possibile che li riguardava, i dischi, LP, articoli  ritagliati dalle riviste, registravo ogni canzone dalla radio o dalla TV.
Ero impazzita...Persino mio primo ragazzo era “gemello” di Chris Norman...che bello..(chi sa che fine ha fatto? :)
Finita la scuola ho cominciato a lavorare e pian piano mi sono calmata. Smokie sono rimasti nel mio cuore e nella mia testa  in una specie di “letargo”.Nell\\\' 1982 mi sono sposata e sono partita per Italia...Primi tempi , ogni tanto sentivo qualche canzone, ma qui hanno così tanti cantanti, che per i Smokie non c\\\'era posto..Le mie cose, dischi, Lp, quaderni sono rimasti a casa della mia mamma, qua in Italia non avevo niente. Passarono tanti anni...la vita scorreva tranquilla con il mio marito e due bellissimi figli. Una volta, parlando con mio figlio, che ama moltissimo la musica, gli ho chiesto:  ma, tu conosci Smokie? E lui: Smoookieee?  Chi ?= (citaj KI) (kto)...Dalle risate sono caduta dal divano...Dopo siamo andati su Internet e su You Tube abbiamo cercato qualche canzone...E poi....
Mio  AMORE  si è svegliato improvvisamente. Era come un colpo nel cuore. Smokie si sono svegliati dal letargo e io sono impazzita di nuovo. Adesso, tante volte quando torno a casa, già sulle scale sento le vecchie canzoni degli Smokie che ascoltano i miei figli e io  sono felice. Prima di Natale sono tornata a casa della mia mamma e  il  primo viaggio era in cantina per cercare il mio tesoro. Per mia grande delusione non ho trovato niente, mia mamma , tanti anni fa ha regalato tutto!!! Ma vi sembra possibileeee????
Mi veniva da piangere. Tornata in Italia ho comprato su ebay tutti loro CD e tutti CD di Chris Norman. Navigando  ho trovato il vostro bellissimo “sito” Smokie .cz e  sono stata molto contenta. Ho scritto subito a Ladislav e ho trovato una persona moto gentile e disponibile. Mi ha spedito il film in DVD e penso che non è necessario dirvi come ero felice e quante volto l\\\'ho visto..dico solo che non ho dormito 2 giorni e 2 notti !!! Sono pazza? Forse...ma ho capito una cosa: tornare giovani è bellissimo!!!  e questo è anche  grazie a voi. Sono felice di avervi trovati. Tanti affettuosi saluti e baci... Bea
 


Cau kamarati a Smokie fans...
sama neviem odkial mam zacat, ale myslim ze moj pribeh Smokie je urcite podobny vasim...
Moja  LASKA pre nich sa zacala velmi skoro. Mala som 16 rokov a chodila som na strednu skolu...
Bolo to raz vecer, jeden z obycajnych vecerov ked som sedela nad knihami a ucila sa. Z radia som pocula   nadherny HLAS ,ktory sa ma dotkol a zaujal mna a k tomu ta krasna hudba.. Bola som ako zasiahnuta BLESKOM a bola to Laska , nie na prvy pohlad , ale na “prvy poslech”...Zamilovala som sa do nich neskutocnou laskou. Pocuvala som ich vo dne , v noci, na kazdom kroku boli somnou. Moja  izba bola cela dolepena ich fotkami a plagatmi. Moje kamaratky boli zo mna nanic, smiali sa mi a olejovou farbou (latexom) mi napisali v mojej izbe cez celu stenu: “ JA UBOHA STUDENTKA, CO JA ROBIT MAM, KED NAMIESTO UCENIA  CHRISA  V HLAVE MAM ?????” ( o nasledkoch a reakcii doma radsej nebudem pisat)
Nazbierala som vsetok mozny material o nich z novin a casopisov, kupovala LP,  natacala na magnetak  pesnicky z radia a TV..Jednoducho:Zblaznila som. Dokonca aj moja  prva laska bol “dvojnik” Chrisa Normana...o boze, kraaaasa. /kto vie kde je a co robì teraz??? ;-) /
Skoncila sa skola, zacala som pracovat a pomaly , pomaly som sa ukludnila. Smokie  zostali v mojom srdci a v mojej mysli v akomsi  “zimnom spanku”.
V 1982 som sa vydala a odilsa som z Ceskoslovenska do Italie. Tam som pocula Smokie len velmi malo, lebo tu maju svojich spevakov a pre Smokie tu v Italii nebolo miesta,a aj  preto, lebo  v \\\'80 \\\'90-tich rokoch Smokie trosku utichli. Moje veci, a s nimi aj LP, magn. pasky atd. zostali doma u mamky.
Preslo vela rokov a zivot  kludne plynul  s mojim manzelom a dvomi detmi..Raz ked som sa rozpravala s mojim synom, ktory miluje hudbu,  som sa ho opytala : Ricky, poznas Smokie ? A on mi na to: Smoookieee, chi?? (citaj ki) (kto)..Od smiechu som spadla na zem , ked som videla tu jeho reakciu a prekvapenie ako keby som sa pytala na mimozemstanov.
Isli sme sa mrknut na Internet a  na YOU Tube sme nasli nejake pesnicky a ich videa...A potom???
Moja  LASKA  zrazu zobudila. Bolo to ako rana priamo so srdca. Smokie sa zobudili zo zimneho spanku a ja som sa zblaznila znovu...Teraz ked sa niekedy vraciam domov, uz pri vchode pocujem stare pesnicky Smokie , co pocuvaju moje deti a som stastna.
Pred  Vianocami som bola doma na Slovensku a moja prva cesta bola do pivnice, isla som hladat moj   p o k l a d...Na moje velke sklamanie, po mojom poklade nebolo  ani chyru,  mama vsetko porozdavala!!!!!! Povedzte mi, ci je to mozneeeeee!!!!
Chcelo sa mi z toho plakat. Ked som sa vratila do Italie, prvé co bolo som kupila  cez ebay vsetky CD a LP od Smokie a CD od Normana. Na Internete som cirou nahodou objavila tuto stranku Smokie.cz a bola som tomu velmi rada. Hned som napisala Ladovi a nasla som v nom velmi  mileho a ochotneho cloveka. Poslal mi DVD s filmom a snad vam nemusim hovorit aka som bola stastna a kolko krat som ho videla...Len jedno vam prezradim, ze som nespala 2 dni a 2 noci !!! Som blazon? Mozno...Ale pochopila som jednu vec: vratit sa dozadu o “par” rokov a omladnut  je    n a d h e r n é !
A to je aj vdaka vam. Som stastna ze som vas nasla. Srdecne  zdravim a objimam vsetkych...Bea.

3. 3. 2009

060 Anežka Gerlová  gerlova@centrum.cz
Zdravím všechny příznivce skupiny Smokie a hlavně Chrise Normana.Skupinu znám již od svých 12let,kdy jsem je poprvé uviděla v televizi.Očaroval mě charismatický zpěvák s nádherným hlasem i zjevem.Jejich melodické písně mě dostaly.Jako dítě jsem začala sbírat vše o této skupině a to málo, co mi zůstalo dodnes považuji za svůj poklad.Byla jsem na koncertě Smokie ve Frýdku- byli senzační,ale bez Chrise to není ono.Mick ho nemůže nahradit.Chris je můj miláček a navždy zůstane.Jsem moc ráda,že jsem Vás našla na internetu a ráda bych se stala členkou Fanklubu.Mým největším přáním je vidět Chrise Normana naživo a osobně se s ním setkat.Věřím,že prostřednictvím Vašeho fanklubu se mi to splní.

S pozdravem Anežka.

15. 1. 2009

058 - 059 Jarek a Vlaďka Čevelovi jabama@centrum.cz

Jak jsem se stal fanoušem ...

 

Mé ranné počátky nefalšovaného obdivu ve velmi opravdovou, poslouchatelnou a poctivou muziku jsem objevil během školních let roku 76 a 77, kdy jsem byl žáčkem na základní škole a s úspěchem zvládal tehdy 5.ročník. Zásluhu na tom měla jistě i má záliba v hudbu, kterou jsem neustále poslouchal a tupil si jejím prostřednictvím své slechy. A taktéž i jeden hudebně nadaný spolužák, který rovněž Smokie miloval. Tím vším byla škola lépe schůdnější a přijatelnější, neboť jakékoli školní trauma bylo kompenzováno „ilegálním“ poslechem líbezné hudby v prostorách školního kumbálu, jakéhosi skladu pro uklízečky, taktéž na WC během přestávek a vůbec všude, kde to situace v daný okamžik dovolovala. Pochopitelně skrze tajně přineseného kazeťáku.

Začal hon na písničky a veškerý materiál o bradfordských oblíbencích. S napětím očekávaná edice časopisu „Melodie“ byla prolistovaná snad ještě rychleji, než bylo za ní v trafice zaplaceno. Absence internetu v té době dávala získanému materiálu nálepku „hodnotný“, taktéž někým dovezené číslo časopisu Bravo či Pop někde z kapitalistického světa bylo cennou rekvizitou a fotoaparátem pořízená kopie plakátu se rovněž počítala mezi parádní kousky. Jít po ulici s taškou s logem či dokonce fotografií Smokie činila z jejího majitele frajera, byl to přímo borec nejen na konec...

Výsledkem tohoto snažení je sbírka nemalého počtu snímků kapely, taktéž v té době slušná sumička skladeb, pro mnohé jistě zcela neznámé, rovněž i gramofonové desky, mezi kterými se vyjímá ve Švédsku vydaná edice největších hitů, na kterou jsem zatím nikde ve světě hudby nenarazil.

Narazil jsem na ještě jednu cennost – na manželku. Ta totiž zbožňované Angličany měla taky ráda, což byl pro mne jasný signál pro dny příští i vzdálenější...a fandit jsme mohli společně. Fandíme dodnes a koncerty si nenecháme utéct.

 

Jakkoli cenný hmotný materiál člověk má, to pravé si drží vždy někde uvnitř – v sobě. Tam to je dodnes a nepřicházejí žádné signály o tom, že by tomu mělo být jinak. Spíše naopak.

A určitě -  věrnost se vyplácí...

 

Takže, pokud rodina věrných fandů skupiny Smokie má ještě rezervu se rozrůst o dva členy, tímto příběhem se hlásíme do jejich řad.

Ti dva se jmenují Jarek a Vlaďka Čevelovi.

23. 11. 2008

057Jaroslav Tůma  Dobroslava.Tumova@quick.cz
Zdravím všechny členy Fanklubu Smokie.
Jmenuji se Jaroslav a jsem manželem členky 056 Dobroslavy Tůmové.
Od 70tých roků dvacátého století, kdy jsem se s ní oženil a vešla ve všeobecnou známost v oblasti hudby skupina SMOKIE s Chrisem Normanem, jsem byl "cvičen" k poslechu jejich písniček. Jelikož se mi jejich styl zalíbil, rád je poslouchám dodnes.
Od 23.5.2009, kdy se konal koncert v Buchlovicích, potom vystoupení Chrise Normana v Karlových Varech a nakonec koncert SMOKIE ve Frýdku Místku, neslyším doma téměř žádnou jinou hudbu, než tu, co zpívají  "moji miláčci" ( jak je má drahá manželka oslovuje ).
Podotýkám, že mi to nevadí, ba naopak.
Jelikož v příštích měsích a letech budu "vláčen" :-))) po koncertech zmíněných chlapíků, rád bych také zapadl do kolektivu Fanklubu SMOKIE, abych se stal oficiálním příznivcem a členem vašeho spolku.
 
Všechny Vás ještě jednou zdravím a těším se na setkání.
 
Jaroslav Tůma 

9. 11. 2008

056Dobroslava Tumova  Dobroslava.Tumova@quick.cz
Moc zdravím všechny fanklubáky. 
Můj příběh je vlastně Vyznání lásky ke skupině SMOKIE, kterou mi můj manžel toleruje a snad i schvaluje, protože je ode mne nakažený virem zvaným SMOKIE.
Od malička jsem milovala hudbu, krásné melodie a hlasy.Dokonce jsem se jeden čas učila hrát na kytaru, alo zůstalo pouze u "Dajány".
Pak jsem se vdala, měla děti a na hudebním nebi se objevila skupina SMOKIE s Chrisem Normanem, které snad nemohla nemilovat žádná mladá holka. Samozřejmě, že nejoblíbenějším členem kapely byl Chris Norman, zpěvák se sexy hlasem, na kterého byl ( a je dosud ) krásný pohled. Okamžitě se na vrcholu mého soukromém žebříčku oblíbenosti ocitli tito "kluci - Smokáči" a zůstali tam do dnešních dnů.
V 70 letech minulého století ( ááách, Bože ) jsem měla plno starostí s dětmi, rodinou......, takže na jiné záliby - kromě poslechu písniček, nezbývalo moc času.
Potom přišlo studium při zaměstnání, následně nějaké soukromé problémy se kterými souvisela i moje špatná psychika.
Kromě jiného jsem si naordinovala denní terapii v podobě sluchátek na uších s ( ještě kazetami, později CD ) písněmi od SMOKIE.
Sem tam jsem si koupila nějaké nové CD, abych si "neprodřela a neroztavila ", neustálým přehráváním oblíbených pecek.
K této době, pro mne těžké, mi strašně moc pomáhaly písně mých oblíbenců. Dodnes tvrdím, že mne vyléčily.
Tedy, ze špatné psychiky  u r č i t ě.
A najednou, při kupování lístků na koncert mého dalšího oblíbence, jsem zjistila, že přijedou na Moravu - do Buchlovic moji miláčci.
Byl to pro mne krásný šok. Ihned jsem začala jednat, koupila lístky, sehnala ubytování a další příznivce.....
Strašně moc jsem se těšila, ale současně se trošku bála, jak na mne budou působit bez Chrise, zda tam nebude chybět. V duchu jsem se připravovala i na pláč z dojetí.
Věděla jsem, že zpívá Mike Craft, který nahradil tragicky zesnulého Alana Bartona, který nahrazoval odešlého Chrise Normana, to všechno jsem věděla z knihy od pana Císaře.
Trošičku jsem se obávala mých reakcí, přes to všechno jsem je nemohla dočkat.
Když přišel den a já je uviděla na jevišti před sebou, tak jsem celý koncert prodělala v částečné agónii.
Teprve po koncertu mi vlastně všechno docházelo.
Vybuchla  b o m b a  na kterou jsem nebyla připravena. Mé pocity se nedají popsat, ty se musí prožívat.
Zvláště po druhém absolvovaném koncertu ve Frýdku Místku, který jsem si již vychutnávala plnými doušky, jsem "onemocněla" závislostí a posedlostí. 
Nyní mne již SMOKIE neléčí, ale jsou mou celodenní potřebou, bez které si už nedovedu představit jeden jediný den.
Mike Craft - můj černý kůň, , je sopka energie, erotiky, štěstí, lásky, legrace, neřízená střela, ........, zkrátka snad ani není muž, ale......nebudu se rouhat!
Neuvěřitelným způsobem ve mne rozbouřil všechny emoce, hormony a energii. Léta jsem již nepocítila takové stavy blaha a štěstí, snad jenom, když jsem se dobře najedla
SMOKIE, miluji Vás a děkuji Vám za to, že  j s t e !!!!!!! 
Ale už dost, už jsem toho na sebe prozradila tolik, jako nikdy v životě nikomu. 
Zkrátka a dobře, ráda bych se začlenila do rodiny fanoušků a fanklubáků skupiny SMOKIE ( i se svým trpělivým a uznalým manželem ).
S některými z Vás se znám osobně z koncertů. S Jirkou Hořínkem, mužem č. 2 a jeho ženou Hankou, které mám ráda.
Tak myslíte ( hlavně Ty, Láďo, muži č. 1 ), že mne začleníte do Vaší fandovské rodiny??????????
 
Dobroslava Tůmová

31. 10. 2008

055 JUDr. Nataša Císařová  natasa.cisarova@iol.cz

U mě to bylo jednoduchý, žiju necelých 30 let s fanatikem, přesněji řečeno s fanatikem muziky - bigbítu, který z větší části  svého volného času shání muziku, nahrává muziku, poslouchá muziku a teď o ní ještě píše a mluví v rozhlase. V naší domácnosti není měnou jedna koruna, ale 1 CD. Tedy koupím-li cokoliv, je to hned přepočteno na CD, prostě pohoda. Takže v této naší komunitě se nedalo neposlouchat bigbít, který zaznívá z každého rohu naší domácnosti, vibruje to i ve sklepě. Naštěstí jsme já i můj fanatik  naladěni na stejnou vlnovou délku, a tak se dostávám k jedné z mých nejoblíbenějších skupin, ke SMOKIE. Začla jsem ji vnímat ještě na gymplu v polovině 70. let a hned mě nadchla. V 75. jsem se seznámila s mou druhou fanatičtější polovinou, a tak jsme sdíleli stejné nadšení z muziky SMOKIE, byť na starém magneťáku B42.  Pouze v jednom okamžiku jsem se z fanynky mohla stát zarputilým nepřítelem této kapely. Myslím, že v roce 1984 vyšla deska Midnight Delight, kterou ještě můj milovaný Jaroslav neměl ve sbírce a jako na potvoru jsme odjeli s našimi malými dětmi na dovolenou. Sice jsme byli jenom v Českém ráji, ráj neráj, slyšela jsem každých 5 minut vzdychání, že nemá Midnight Delight, ráno vstával a večer usínal s touto větou. Dovolená jako řemen -  okolo nás krásy ráje, řvoucí děti, ptáci a kobylky, a ještě k tomu jsme neměli Midnight Delight. Ještě že dovolená skončila, deska se sehnala na burze a její poslech mně vynahradil tu šílenou dovolenou. Fanynkou jsem zůstala dosud, protože se nedá být laxní k této muzice a k členům kapely.
P.S. Můj fanatik - čestný člen

Nataša

26. 10. 2008

 

054Jiri Vlk  jirivlk30@seznam.cz
super kapela. i když tam není chris. byl jsem na koncertě ve f.m. chci pochválit turbo neměli chybu. kromě narození vnuka to byl druhý nejkrásnější den v tomto roce

25. 10. 2008

053Jan Haber  jan.haber@ceskaad.cz
Ahoj človíčkové, Jako ročník 63 i mne zastihly ty krásná 70. – 80.  Léta v tom nejkrásnějším věku. Chrčící kazetový magnetogon, 100x ohrané a přehrávané kazety, kolující po známých…a vlna POP muziky…První setkání se Smokie  proběhlo právě díky takové kazetě. Starší kamarád, který měl větší přehled v muzice a věděl, že jsem byl v té době beznadějně zamilován do kamarádky s jménem Alice mi donesl kazetu se slovy, mohla by se ti tam líbit jedna skladba. Ano, ano, nesmrtelná „Elis“ byla prvním songem Smokie, který jsem slyšel. Kapelu jsem začal mít rád a mám do dnes, takže jsem si nemohl nechat ujít úterní (21.10.2008) vystoupení v Plzni. Přestože už z původních Smokie tam zůstal jen jeden člen, přesto mě i manželku jejich skladby opět poslaly do těch krásných 80. let a jak jsme se rozhlíželi kolem, nebyli jsme sami.  JH

24. 10. 2008

052Marta martakaf@seznam.cz

Ahoj Láďo,tak se pokusím napsat můj příběh.
Smokie znám od mého mládí je mi 51 let.Znala jsem je z televize a z rádia,jinak to dřív nešlo.Přirostli mi k srdci svými krásnými melodickými písničkami a Chris svým hlasem i vzhledem,po letech se mi podařilo sehnat Chrisovo CD Best of to když zpíval solově.Asi dva roky mám na DVD koncert Smokie z Pekingu. Mile mě překvapilo že náš Chris Norman má stále krásný hlas a fakt vypadá dobře.Internet mám krátce a hned jsem si Vás našla.To že začali jezdit do České republiky mě moc potěšilo,ale jsem z Prahy a myslím že tady ještě nehráli.Na koncertě jsem ještě nebyla a ráda bych to napravila a chtěla je vidět a slyšet na živo.Proto bych se chtěla stát členem Vašeho fanklubu,je taky někdo z Prahy?  Jedete do Plzně? Díky Marta
 

1. 10. 2008

051Aleš alphi@seznam.cz
Zdravím všechny človíčky, kteří jsou naladěni na stejnou notu, jako já … tedy mají rádi nebo (jako já) milují skupinu Smokie. Je dost těžké být originální při psaní příběhu o tom, jak jsem poznal Smokie. Moje seznámení s hudbou Smokie se totiž podobá jako vejce vejci většině  příběhů od Vás, „fanklubáků“. Smokie mě „políbili“ taky někdy v 70. letech minulého století ;)), když jsem je opravdovou náhodou „odchytil“ v jednom televizním pořadu. A tady je snad jeden maličký rozdíl od většiny z Vás. Ten televizní pořad běžel v polské televizi a byl to záznam z jejich koncertu (bohužel už si nepamatuji odkud ten záznam byl). I přesto, že jsem tehdy ještě nebyl ani v pubertě, při jejich vokálech mi začal běhat mráz po zádech a „zježily“ se mi všecky chlupy (které jsem tehdy, samozřejmě, neměl :))). Můj tatík sice měl na adresu Chrise neustále řeči o tom, že by to nachlazení měl nejdříve vyléčit a pak teprve zpívat, ale přesto se se mnou koukal až do konce. Od té chvíle jsem se začal pídit po tom, kde a jak sehnat nějakou jejich desku. Ti z Vás, kteří jsou ve stejném věku jako já (mírně přes 40. let) vědí, že to tehdy nebyla žádná sranda. Asi po roce se mi na burze za 400,- Kčs podařilo „splašit“ až jejich LP „Changing All The Time“, a v roce 75‘ to byl docela slušný balík peněz (desky běžně stály cca 80,- Kčs, zahraniční „hitovky“ až 120,- Kčs). Když jsem desku donesl domů, tatík mě málem zabil. Zhruba po týdnu ho to ale přešlo a Smokie najednou měli o dva příznivce více. Jak běžel čas, začal jsem se „pubertit“, našel jsem si holku a při ježdění po turnajích a zápasech šli Smokie trochu stranou. Jednoho dne mi moje přítelkyně dala do ruky obálku. Moc nadšený jsem z toho nebyl. Ona totiž moc ráda chodila do divadla a já jsem si v hlavě už vymýšlel „omluvu“ proč s ní nebudu moct jít. Když jsem obálku otevřel, upadla mi čelist. Dva lístky na ostravský koncert Smokie!! A do třetí řady!!! Většinu koncertu jsem „odzpíval“ se Smokie (i když vůbec neumím zpívat). Nejspíš si to asi sám namlouvám, ale dodnes mám pocit, že při několika písničkách na mě Chris nevěřícně koukal a „kontroloval“, jak znám texty. Nevím, jestli to byla náhoda, ale v každém případě, když koncert skončil, Chrisovo trsátko letělo směrem ke mně a společně se vstupenkou pak bylo pečlivě uloženo mezi mé „poklady“. Jak už to ale bývá, když jsem se o pár let později oženil a odstěhoval od rodičů, vstupenka i s trsátkem se někam poděla. Dnes se můžu „pochlubit“, že se mi podařilo různými způsoby posbírat snad všechno, co kdy Smokie vydali a snažím se sbírat dále.

Všechny Vás zdravím a snad se s některým z Vás potkám na koncertě ve Frýdku-Místku.
Aleš

27. 8. 2008
 

050Miluše Berkovcová M.Haviarova@seznam.cz
Dobrý den všem nadšencům skupiny Smokie a Chrise Normana obzvlášť. Je mi 41 let a jsem velkou obdivovatelkou skupiny Smokie, ještě s Chrisem Normanem a teď tedy jeho zvlášt. Poznala jsem je přes televizní obrazovku, když mi bylo 11-12 let. Byl to nějaký pořad německé televize a já v tu chvíli zcela oněměla a ztratila srdce a to už asi napořád. Jakožto správná puberťačka jsem začala shánět vše o Smokie, takže pokojíček polepen plakáty, na kolotoči se tenkrát prodávala taška z umělé hmoty (Smokie,Abba atd) koupila jsem si tři, vystřihávala obrázky a články z Melodie a Bravíčka, vyšívala na trika Smokie-Chris Norman. Neustále sledovala televizní program, kdy poběží opět nějaký podobný pořad a když byl, čekala do pozdních večerních hodin, co kdyby tam zase byli. Sháněla i celá rodina, spolužáci a kamarádi. Bohužel jsem se osobně s nimi nikdy nesetkala. Ale zůstala věrná a jsou moji srdeční záležitostí dodnes. Jakmile jsem sama doma, hned pouštím cd nebo na počítači-Youtube videoklipy a vracím se zpět do těch 12 let. Pak jsem přišla na fanklub a  byla velice potěšena, kolik takových bláznů , jako já je. Byla bych moc ráda, kdyby jste mě vzali mezi sebe, abych věděla vše o dění kolem této skupiny a Chrise, aby se mi nestalo, jako teď, když jsem se dozvěděla o koncertě v Karlových Varech a zrovna na mé narozeniny. Škoda....
                                                                                                         Berkovcová Miluše

22. 7. 2008

049Karel Bognár  K.Bognar@seznam.cz
 

Ahojte, mám rád Smokie a Chrise Normana a nenechal jsem si ujít koncert v Buchlovicích, kde jsem se setkal se s několika členy fanklubu, ti mě seznámili s autorem knihy o Smokie panem Jaroslavem Císařem a taky jsem byl obdarovaný plackou Smokie, škoda, že jsem nemohl tu slivovici. Koncert se mi líbil a doufám, že budu mít možnost navštívit další koncerty nejen Smokie ale i Chrise Normana. Sleduji Vaše stránky a chtěl bych být také fanklubákem.

 Dík  Karel Bognár

6. 7. 2008

048Šárka Šebelová  sarkasebelova@centrum.cz

Dobrý den, zdravím všechny členy Fan clubu Smokie a posílám svůj příběh.

     Do Smokie jsem se zamilovala v r. 1977 silou  celých svých 12ti let, když mi bratranec půjčil LP Bright Lights... Od té doby jsem sbírala vše o Smokie.

     V r. 1983 se mi podařilo dostat se na všechny koncerty Smokie nejen na Slovensku a v Čechách, ale i v Maďarsku, Bulharsku a Rumunsku. Od r. 1983 u nás toho o Smokie moc slyšet nebylo, ale i tak Smokie zůstali mou velkou láskou.

     Asi před 14 dny jsem úplnou náhodou zahlédla reklamu na koncert Chrise Normama v Karlových Varech, a díky této reklamě jsem se dostala na stránky Vašeho Fan clubu, o kterém jsem do té doby nevěděla. Vůbec jsem bohužel neměla tušení, že by někde žili podobní nadšenci, navíc v mé věkové kategorii, kteří by byli ochotni jet na koncert svých miláčků i mimo naši republiku. Na koncert Chrise jsem bohužel jet nemohla, protože jsem už delší dobu v prac. neschopnosti a už jsem měla několik kontrol, ale doufám, že se mi ještě někdy v životě podaří Chrise vidět, i kdybych měla jet kamkoliv.

     Na koncertě Smokie v Liberci jsem byla (přestože jsem celý život žila v Praze, již 5 let bydlím v Liberci.) Vstupenky jsem si koupila okamžitě, jakmile se začaly prodávat, a protože jsem byla před kulturním domem jako první, podařilo se mi dostat do1. řady. Na koncert jsem vzala i mou 15ti letou dceru, a přestože poslouchá jiný druh hudby, jistě pro ni bylo nezapomenutelným zážitkem, že jí Terry po koncertě dal pusu a trsátko.

 

Ahoj Šárka.

 

13. 6. 2008

047Hanina Hanina37@seznam.cz
Můj příběh začíná takhle ...
Miluji chlapa č.002 Jirku Hořínka co miluje Smokie a Chrise, a já je tedy miluji taky!!!
To je vše... :-)


Hanina  :-)

9. 6. 2008
 

046Dáša Foldinová foldinovi@gmail.com
Dobrý den,všechny Vás zdravím.Jmenuji se Dáša a jsem z Ostravy.
Skupinu Smokie znám z rádií či televize.Minulý týden jsme spolu s manželem a známými navštívili Buchlovice,kde se konal koncert skupiny Turbo,kterou mám taky moc ráda,společně se skupinou Smokie.Viděla jsem je poprvé takhle naživo,a ještě z první řady.Ten koncert byl úžasný,úplně mě dostali.Byl to moc krásný zážitek.Koupili jsme si jejich cd "On tour" a to hraje od rána do večera.
Pak jsem objevila  tyhle stránky,které jsou moc dobře udělány,no a rozhodla jsem se Vám napsat,abych se o tenhle nezapomenutelný zážitek mohla s někým podělit.
S pozdravem Dáša

29. 5. 2008

045Ivana Horvathová horvathova.ivana@seznam.cz
Dobry den , jsem 56 rocnik a Smokie jsem mela vzdy moc rada . Pc mame asi tak 2 roky a tak jsem byla moc rada , ze se neco dozvim o teto kapele vice ze soucastnosti .Koncert byl u nas v Liberci prave ted 22.5 . 2008. Nemelo to chybu a byla jsem zase casem zpatky o par let . Vase stranky budu sledovat i nadale - diky za ne .

 Ivana .

23. 5. 2008

 

044Bohumil Kaduch mandor@seznam.cz
Dobrý den,

zdravím všechny členy fanklubu Smokie a posílám svůj "příběh".

V době největší slávy Smokie jsem byl ve věku, kdy jsem ještě příliš nerozlišoval, že existují různé hudební skupiny. Takže za mé první setkání s touto skupinou se asi dá označit až pozdější poslouchání gramofonové desky "The best of Smokie", kterou máme pořád doma. Jak jsem se teď díval, pochází z Německa a obsahuje písničky z let 1977-79. Jak je deska stará nevím, nepodařilo se mi na ní nalézt podrobnější údaje, ale odhaduji to aspoň na 20 let. Tehdy mě nejvíce zaujala písnička "Living next door to Alice", která se mi velmi líbila, přestože jsem neuměl ani slovo anglicky. (Dnes už "pár" slov umím, ale jak jsem zjistil, text jsem úplně pochopil až před nedávnem :-)).

O té doby si rád Smokie poslechnu. O historii a současnosti skupiny jsem se ale dozvěděl až z Vašich výborných stránek. Na ty jsem se, přiznám se, ale dostal úplnou náhodou.  Sháněl jsem vstupenky na úplně jiný koncert a přitom jsem si všiml, že prodejce nabízí i lístky na koncert Smokie do Buchlovic a uváděl i odkazy, kde je možné se dozvědět více. A tak jsem se proklikal až k Vám. :-) Velmi příjemným překvapením pro mne byly zejména informace o sólových projektech Chrise Normana – jedno z jeho  alb poslouchám zrovna při psaní tohoto mailu.

Podrobné zprávy o minulých koncertech na stránkách fanklubu mě přesvědčily, a tak se těším na květnový koncert, kde se určitě sejdeme v hojném počtu (což dovozuji ze zjištění, že ubytování v Buchlovicích a okolí bylo rezervováno už měsíc dopředu, což jsem bohužel trochu neodhadl, takže mě čeká další pátrání :-).

Přeji všem pěkný den

Bohouš Kaduch

26. 4. 2008

043Michaela Vlčková myshorska@centrum.cz
Moc zdravím všechny členové fanclubu,
moc dlouho prohlížím vaše nádherné stránky a stále přemýšlím o tom jak napsat svůj příběh.
Nejen proto že nejsem přítel organizování,ale také proto, že Smokie jsem milovala tak nějak pro sebe a je to moje srdeční záležitost.
Nevlastním žádné mimořádné úlovky Smokie, pouze pár starých desek koupených kdysi v Bulharsku za které jsem byla nevýslovně šťastna. Je pravda že Smokie bez Chrise už nebyli pro mě nějak ono,
ale vaše nádherné stránky sledují i jeho kariéru. Knihu Jaroslava Císaře jsem přečetla jedním dechem, bohužel je nesehnatelná a vydavatelství neplánuje žádný dotisk.
Ráda se stanu členem tohoto úžasného spolku lidí, ale hlavně stále pro "husí kůži" kterou stále mám, když se řekne Smokie...........
Míša

29. 12. 2007

042Milan milanmilan2@seznam.cz
     Dobrý večer.
     O Vašich stránkách vím už několik let, ale teprve nyní jsem si zdůvodnil, proč bych Vám měl napsat. Jsem tak trochu fajnšmekr přes dvě skupiny. V českých - Olympic. V cizích - jak jinak - Smokie.
     O Vašich stránkách vím asi tak 2 roky, od té doby co do rodiny pronikl ADSL. Myslel jsem si, že o Smokie něco vím, ale, bez pochlebování, byl jsem překvapen, ohromen a zaražen, co vše pro " svoji " skupinu podnikáte. Toho bych schopen nebyl. V r. 1983 bych sice rád na Smokie v Praze šel, pokud by vůbec lístky byly v běžném prodeji, ale byl jsem na vojně.
     Pak už o Smokie v ČR nějak nebylo ni vidu slechu. Snad se chystal koncert ještě s A. Bartonem, to ale nevím jistě. Už nejsem takový, abych jel přes půl republiky, nebo do ciziny - touto cestou děkuji ze reportáže z koncertů, které pořádáte, a mírný velký obdiv za to, jak za kapelou a Chrisem cestujete.
     TV vystoupení, které zmiňujete na svých stránkách mne vede k těmto řádkům. Bylo mi tak 13-15 let a zřejmě jsem to viděl. Pochopitelně čb a ty tři písničky si velice dobře pamatuji. Akorát v té době tady nějak nebylo odkud zjistit, co je ta skupina zač.
     Zážitek to byl absolutní. Pokud jde o stejný záznam, který jsem viděl. Pamatuji si, že na scéně byly bicí, spousta balónků okolo a v popředí tři perfektní kytaristé s dlouhými vlasy a rvali to tam. Alenka, Lay Back..., Needles And Pins ... Kdo z kluků příští den ve škole řekl, že to neviděl, tak byl úplně ztracenej.
     Nesmělý pubertální zájem o Beatles byl odhozen, bylo rozhodnuto generačně bližšími Smokie. Po čase vyšel nějaký rozhovor v Mladém světě, ještě to mám schované a vyšla taky čb fotka z tohoto balónkového vystoupení, a šup, byla na zdi. Na kotoučák jsem si to tenkrát nenahrál, nějak jsem vůbec nevěděl o co půjde.
     A pak už to přišlo skoro samo. První LP - Jasná světla a cesty zpátky - dovoz Dum Dum India na LP, první Greatest Hits z Balkantonu na Příkopech.
    V rádiu běžel 4 dílný seriál o Smokie, byl jsem hrát s partou tenis, a s sebou táhl rádio, abych o to nepřišel ... . Dva výjezdy do Maďarska byly zklamáním, kdepak Smokie v prodeji. Ochod Normana v r. 1985, jasná zpráva o tom, že vidět je byl sen, ze kterého jsem se probudil.
    Vylepování zpráviček o Smokie do sešitu. Po r. 1990 objevení prvního antikvariátu v Praze v Kozí ulici, kde měli The Montreax Album ale za 280,- Kč a to fakt nešlo, rodina, první dítě, druhé dítě... . Chodil jsem se tam na to LP koukat a jak postupně zlevňovala, tak jsem si ji nějak o rok dva později za 95,- Kč koupil a dal pod stromeček. Kamarád ze školy mne šokoval, jeho brácha měl The Other Side Of The Road a nechal ji na sluníčku, nešla nahrát, budiž stokrát proklet ...
      První CD v Popronu, box se třemi CD. Dlouho jsem nevěděl, že vůbec vydali Pass It Around, a tak jsem The Montreaux Album měl za v pořadí 4.
     Doplněná sbírka o zvlášť koupené Midnight Café. Nejasná zpráva od dalšího známého, že kdysi slyšel či viděl nějaké album s jakoby kresleným obalem a v názvu něco i cizincích ... . Postupně kupovaná další CD s některými perličkami a stanoven jasný cíl - zkompletovat sbírku Smokie, dokud tam byl Norman.
     Bazary v Praze - během deseti let slušný úspěch. Na B-sides nebylo TIS´ME, podařilo se koupit singl. Vyšlo na CD Solid Ground a Strangers In Paradise, sehnané další SP vydané po r. 1979.
     Nabídka kolegyně z práce, že mi převede SP do podoby CD a já vůl jí to svěřil ..... Vystoupila z auta na deset minut a šla do půjčovny lyží, batoh nechala !!!! v Praze !!!!! na přední sedačce a když přišla, okénko rozbité a batoh fuč. Proklel jsem ji do desátého kolene, já ty SP sháněl přes 10 let a ona si je nechala za 10 minut ukrást. Přitom skoro všechny byly takové, že jsem je v bazaru viděl jen jednou a pak už ne, opakovaly se jen některé a jen někdy.
    Kupodivu jsem je pak během asi roku dvou doplnil, kromě Cryin, to jsem naštěstí měl nahrané na kazetě. Letos jsem pak zaznamenal konečné vítězství - sehnal jsem na Národní v bazaru Midnight Delight na LP. Tam se ukázalo, jak se vyplácí být k manželce galantní. Do toho bazaru chodím tak průměrně 1-2 x za měsíc, často pochopitelně marně. jak mně se v létě nechtělo jen manželku doprovodit na nádraží a odvézt jí tam věci, a pak jen tak ! jsem se zastavil v bazaru a oči mi z důlku málem vypadly - sbírka zkompletována, tedy téměř, chybí asi 4 písničky s původní sestavou, mám je ve verzích jiných - s Bartonem. A pochopitelně nemám The Books.
    Tohle všechno jsem si připomněl, když jsem si dneska přečetl Váš článek o tom vystoupení a těch třech písničkách.
    Mimochodem, víte o tom, že na
www.cherryred.co.uk funguje glamrockové vydavatelství, které už vydalo až do The Other.... komplet CD Smokie i s B stranami singlů, které na CD dosud nevyšly ? Alespoň v diskografii je neuvádíte, ale asi o nich víte. A podle všeho je plánují vydat všechny, rychle za sebou asi během dvou měsíců se dostaly až sem, mimochodem právě na The Other .... už inzerují dvě další, ale na webu je ještě nemají. Takže teď už mám i Tis Me a dokonce i na CD. Pravda, asi budou mít potíže, protože zatím nevydaly Roll On Baby a Loveś A Riot z r. 1979, ale třeba to přidají na Solid Ground, které je teď na řadě.
    Mimochodem, kniha Jar. Císaře - to jsem jen zamlaskal, když jsem ji před lety kupoval. Prima.
    Takže Vám děkuji za vyvolání veskrze příjemných vzpomínek na dobu svého mládí, a přeji Vám a vám všem jen to nejlepší, hezké vánoce, hodně zdraví, štěstí, lásky a spokojenosti do dalších let a jak jinak - Smokie Forever. Milan.

21. 12. 2007

041Eva Málková  malkova.evka@seznam.cz
Zdravím všechny fandy Smokie a Chrise Normana.
Se Smokie jsem se seznámila jako 13ti letá holka.Moji rodiče přivezli LP desku z návštěvy v NSR a tato deska se stále točila dokola a dokola, hlavně když nebyli rodiče doma, to bylo stařičké gramo puštěné na plné pecky.
Od té doby jsem už vyrostla, ale Smokie a Chrise Normana stále ráda poslouchám. Je to prostě moje krevní skupina. Pěkné je i to, že má téměř 12ti letá dcera je také ráda poslouchá, miluje hlavně "Stumblin in" Chrise Normana a Suzi Quatro. Tak snad roste nová generace pro Váš fanklub. Co se týče koncertů, je mi líto, že jsem Vaše stránky nenašla dříve, určitě bych jela na koncert do Chebu a kochala se tou nádherou. Také jsem sháněla knihu od pana J.Císaře "Smokie aneb hrají nám svůj rock´n roll", ale bohužel marně. Snad se mi poštěstí a vyjde znovu nebo vyjde nějaká nová kniha o Smokie.
Tak to je můj příběh. Doufám, že tento příběh bude stačit k tomu, abych se mohla stát také členem Vašeho fanklubu.
S pozdravem  Evka  

 7. 12. 2007

040Janko Lučan jlucan@zoznam.sk
Ahojte fanklubáci!

Konečne som sa odhodlal napísať svoj príbeh,ktorý ma spojil s muzikou ktorú
rád počúvam od malička,no hlavne so super ľuďmi (tým myslím Vás),ktorý sú na
tej istej vlne.
Bratislavská lýra bola to prvé zoznámenie s Chrisom,aj keď len na
magnetofónovom pásku,no koncerty na živo sú oveľa lepším zážitkom.
Rád by som sa stal ďaľším členom Vášho fanklubu s ktorým by som rád cestoval
za muzikou a zábavou.

S pozdravom Janko

2. 12. 2007

039Míla OrcaOrcinus@seznam.cz

Ahoj. Nevím, jestli to co napíšu bude nějak zajímavé, nebo snad výjimečné. Dne 7.10.07 jsem se jako sympatizantka zúčastnila svého prvního koncertu mega star, jakými Smokie bezesporu jsou. O jejich vystoupení v Čechách jsem se dověděla čirou náhodou a jsem jen ráda, že jsem se nechala zlákat. Nikdy jsem nebyla příliš vyhraněná, co se hudby týkalo. Pro mě bylo směrodatné, aby to mělo hlavu a patu, aby v tom byl náboj, aby mě ten-ta-ti interpreti nějak oslovili. Mohl to být rock, pop, country...ale i vážná hudba, nebo jen melodie. Musela jsem z té skladby ale cítit život, prostě ono slavné:"co tím chtěl básník říci.." Smokie jsem samozřejmě znala, ale nijak hluboce. A najednou jsem byla, díky fanklubu, jen pár metrů od podia kde stály legendy populární hudby a naživo a bez příkras a  jiných kudrlinek hráli jednu pecku za druhou. Já vím, že to jsou profíci a tohle je živí, ale musela jsem je obdivovat, jak do toho koncertu šli v plné zbroji a plným nasazením všech záloh.  Jejich písničky zaplavily celou sportovní halu, která byla nabitá k prasknutí. Myslím, že všichni, kdo tam toho večera byli, nelitovali, ta atmosféra byla úžasná a plná nadšení. Najednou nám všem bylo zase 17 let, byli jsme na diskotéce, kam jsme si přišli zatancovat, kam jsme se přišli pobavit.  Tohle bylo ono. Tohle byl ten život, který umí hudba dávat. Naprosto suverénně navázali Smokie kontakt s publikem a hráli jako zamlada. No vlastně proč jako... vždyť oni jsou mladí, jejich hudba je mladá a stále má co říct a stále oslovuje další generace. Byl to opravdu skvělý zážitek a vůbec nelituji toho, že jsem se vydala na dalekou cestu do Chebu. Doufám jen, že se mi podaří je ještě někdy vidět a slyšet.

Jako omlazující kůra jsou nedostižní-doporučují 4 z 5 kosmetiček..:-).  Doufám jen, že mě fanklub přijme..:-)
Míla

1. 11. 2007

čestný člen PhDr. Jaroslav Císař
Autor knihy "Smokie aneb hrají nám svůj rock´n´roll"

038Petr Šlingr djpedro@volny.cz
Zdravím všechny fandy fenoménu jménem SMOKIE.
 
   S touto kapelou jsem se seznámil, stejně jako většina mých vrstevníků, prostřednictvím zázračných bedýnek jménem rádio a televize.
Protože bydlím v těsné blízkosti hranic s Německem(tehdy NSR a NDR), měl jsem možnost slyšet písničky Smokie dennodenně z rádia(RIAS Berlin-každé pondělí v pořadu Schlager der Woche, později Bayern 3 atd). Smokie mě uchvátili již od samých začátků, jejich melodie mě provázejí životem od 13ti let. A když se objevili v televizi, např. v pořadu DISCO nebo MUSICLADEN, či EIN KESSEL BUNTES, šlo volume nadoraz doprava. Prostě Smokie patří k mému životu, k době odeznívajícího dětství, k rannému dospívání, k prvním láskám... Nezapomenu na pondělní večery strávené u rádia, s kazeťákem připraveným k nahrávání.. Každé první úterý v měsíci doslova bitva o sledování DISCO s Iljou Richterem na ZDF od 19.30 do 20.15hod. Pamětníci vědí, že pondělí bylo v československé televizi věnováno slovenským inscenacím začínajícím ve 20.00! Proto ta bitva o 15 minut!!!! Ale stálo to za to!!!Vidět Chrise, Terryho, oba Alany, Rona a Petea naživo - pro mě zážitek na celý život.
  A minulou neděli se mi splnil sen vidět Smokie osobně!
V roce 1983 jsem byl na vojně, takže jsem jejich koncert v Praze prošvihnul. V neděli však byli v Chebu, kousek od mého domova...
Popisovat atmosféru koncertu nemá cenu.Kdo tam nebyl,ten to nepochopí!!!!!
 Krásný dárek k mým 45. narozeninám.. Děkuju Smokie, Thank You,Boys...

 

S pozdravem

Petr

 

 PROČ BYCHOM SE NETĚŠILI, KDYŽ NÁM PÁNBŮH SMOKIE DAL...!!
 

9. 10. 2007

037Standa Kocum stakoc@seznam.cz

Nevím, jaký příběh bych napsal, ale asi jenom docela obyčejný. Je mi 42 let a  ke skupině Smokie jsem se dostal na základní škole díky svému tehdejšímu kamarádovi a spolužákovi , který byl také jejím fanouškem. Narozdíl ode mne měl díky svému otci,který jezdil často do zahraničí,přístup k jejich LP ze Západu. Ale díky tomu jsem skupiny Smokie mohl u něho poslouchat. Domů mi samozřejmě desky nepůjčil, ani vlastně nemohl. Tenkrát to byla rarita a takové desky se nepůjčovaly a nebylo možno je zkopírovat. Nahrávky na kazetách jsem tenkrát nesehnal, tak mi na poslouchání musela stačit návštěva u mého kamaráda.
       Po revoluci,kdy se konečně otevřely hranice,jsem také do tenkrát Západního Německa vycestoval (ještě na víza). Když jsem  v obchodním domě v Marktredwitz měl oči vyvalené ze všeho toho zboží, co byl tam k mání, tak jsem narazil v oddělení CD na dvoj CD . Bylo červené, zdálky viditelné a ihned skončilo v mém košíku. Jmenovalo se Smokie Forever.. Nebylo mi líto těch 30,- DM , co jsem za ně tenkrát zaplatil. Měl jsem prostě Smokie 
d o m a   a byly moje.
      Před dvěma měsíci jsem u nás v Chebu ve vysílání radia Egrensis zaslechl upoutávku,že u nás v Chebu budou Smokie vystupovat. Znělo mi to neuvěřitelně a myslel jsem si,že si někdo dělá srandu. Nedělá a nedělal . Už zítra jdu na zimní stadion v Chebu se na tuto legendu podívat,uvidím je na vlastní oči a hlavně uslyším na vlastní uši :-))) . Trvalo to hodně let, nakonec jsem se dočkal !! Snad se mi podaří "ulovit" i podpis na to moje první CD od této legendární skupiny.Těším se jako malý kluk - věřte mi .
     Také díky tomuto vystoupení jsem narazil na Vaše internetové stránky. Přeji Vám hodně zdaru při provozování internetové stránky,oceňuji jejich velkou kvalitu.tímto zdravím všechny členy fan clubu a chtěl bych se stát jejím členem.
    Věřím,že zítra na chebském vystoupení Smokie se sejde hodně členů fan clubu a určitě se podělí se svými zážitky z jejich koncertu i na vašich stránkách.


    Hodně zdaru přeje Standa

6. 10. 2007

036Petr Končel PKoncel@seznam.cz
Zdravím všechny fandy skupiny Smokie a Chrise Normana. Jmenuji se Petr Končel a bude mi 40. Po přečtení několika ohlasů rád zjišťuji, že nás "bláznů" je víc. Od roku 1977, kdy jsem slyšel Smokie poprvé na kazeťáku sleduji jejich dráhu, potažmo Chrise Normana. Díky totální neinformovanosti jsem prošvihl Prahu, Bratislavskou Lyru atd. Shánění materiálů dalo fušku, vinyly z Balkantonu, články z Polska, plakáty z NDR a to vše za nemalý peníz.


Díky intrenetu, který mě moc neoslovil, poznávám jaké mám mezery v discografii a informacích. V knize pana Císaře je toho dost, ale ne vše. Rád se s dětmi i okolím dělím o zážitek z jejich hudby. Na svatbě mého švagra, kdy jsem pro 40 lidí pouštěl hudbu kromě osvědčených pecek, hlavně zaujaly novější skladby CH. Normana a pro mladší jsem vytáhl bonbónek v podobě CD Full circle.


Z DVD mám pouze koncert z Číny , který ke mě putoval z Pekingu přes Londýn. A dnes je i tady. Byl jsem na koncertě v Plzni i s lístkem, ale   Smokie místo Plzně skončili v Dánsku. Díky Vám mužu naplánovat další. Rád bych touto cestou poprosil o info, jak získat nosiče. Hlavně DVD v původním složení jako kdysi v Pesničkách zo zahraničia. Zároveň bych požádal o členství v klubu, protože děláte dobrou a užitečnou práci.

 Děkuji.

Petr

22.5. 2007

035Monika Lévaiová monikalevaiova@seznam.cz
 

Dobrý den,

Chtěla bych se připojit a napsat vám také svůj příběh. Je úplně obyčejný,je mi skoro sedmnáct a nikdy se mi nelíbila hudba, co se dnes hraje. Nikdy nepochopím, jak se někomu může líbit techno nebo něco podobného. Jednou jsem poslouchala rádio a zrovna hráli Smokie- Living next door to Alice. Druhý den jsem běžela do knihovny a půjčila si jejich všechny cd, co tam měli. Moji kamarádi mě nechápou a tvrdí,že hudba co poslouchám já, je hrozná! Tohle mě vždycky naštve, tak jim oponuji, že by si pořádně měli poslechnout dnešní hudbu! Při této debatě, která očividně nikam nevede, se vždycky hrozně pohádáme,ale já budu za sebe vždycky Smokie a Chrise bránit!  Pořád mě zvou na diskotéky, ale já nevím, co bych tam dělala, protože mě se dnešní hudba nelíbí a nejde mi o to se opít. Proto se snažím chodit na oldies, kde hrají ,,moje" písničky. Smokie je moje nejoblíbenější skupina, proto bych chtěla sehnat všechny jejich dvd a cd. Mám zatím jen jednoho Chrise a šest Smokie. Doufám, že se někdy v Praze uskuteční nějaký koncert a že se nám všem povede sehnat vše, po čem toužíme!:)

Děkuji vaše Monika

14. 4. 2007

034RNDr. Dagmar Vernarská dr.vernarska@stonline.sk
Ahoj Funclub - cz.
 
Môj príbeh je jednoduchý. Ked som bola mladá , počúvala som Smokie. Všetci okolo mňa zbožňovali Beatles.Keď zistili, že som "mimo" - ťukali si bezmála na čelo, tzn. nemala som s kým počúvať moju obľúbenú skupinu.
A to sme nahrávali na kotúčový magnetofón ! Pásky sa častým počúvaním ošúchali, potrhali. Nezostalo mi z nich nič.
Raz , keď som už mala deti, som ich počula v rádiu - tak okolo 1990 - 92. Len tak, mimochodom som pred manželom vyslovila túžbu mať ich kazetu. Jedného dňa mi doniesol skopírovanú kazetu Chrisa Normana.
Mám rada každú podľa mňa " dobrú" hudbu : Čajkovského, Rachmaninova, Mozarta, ľudové piesne, pop hudbu - napr.: Luciu Bílu.............. Tinu Turner, Black Eyed Peas,  Elán,operetné melódie, muzikály..............a Chris Normana a Smokie.
Chcem tým povedať, že svoje deti a manžela som naučila počúvať všetko. No keď mi bolo najťažie, tak ako teraz - počúvam Hlas a Hudbu Chrisa . Zbieram texty, a až teraz si kupujem CDs a DVD .
Dcéra vyštudovala v Prahe, žije a pracuje v Prahe. Keď bola naposledy doma / jan 2007/, odniesla si kazetu s Chrisom. Má 25 a ja 55 rokov.Takže hudba Chrisa  a Smokie je moja celoživotná láska. Vlajku prevzala dcéra. Môj syn tak napoly. Ale semienko je zasiate.
Chris je ŠKORPIÓN a preto jeho hudba je démonická. Preberie k životu, k láske každého, kto je na dne - tak ako ja teraz.
Raz by som sa chcela stretnúť s Chris Normanom. Uvidíme. Aj preto sa hlásim teraz do jeho fun clubu. Dúfam, že texty piesní bude  na stránke fun clubu viac, že hudba sa neprestane vydávať aj pre ďaľšie generácie. Želám každému veľa dobrej hudby, členom clubu zvlášť.No a dúfam, že Chris neprestane robiť hudbu ani v nasledujúcich rokoch.

5. 3. 2007

033Květa Hřebejková kveta.hrebejkova@tiscali.cz
Dobrý večer,
 
již nějaký čas se odhodlávám k napsání těchto několika řádků, neboť Vaši stránku Smokie sleduji již hodně dlouho a ráda. Je velmi hezky udělaná - obdivuji každého, kdo to takhle dokáže. I já jsem dlouholetým fanouškem skupiny Smokie a především Chrise Normana. Zajímá mne o něm vše, co je dostupné. Mám štěstí, že žiji ve městě jen 6 km vzdáleném od Německa a mohu si tam kdykoli zajet pro CD - stále je tam možno sehnat i starší tituly Smokie, které v Česku nikdy nevyšly. To je obrovská výhoda, neboť jak víme, v Česku toho lze sehnat od Smokie nebo od Chrise jen velmi málo. Chrisovo CD Mlilion Miles jsem si  v německém obchodě objednala přesně v den, kdy mělo být na trhu - jeden den objednávka, druhý den - k mému úžasu - bylo CD skutečně v obchodě. Ze stejného obchodu jsem si přivezla také DVD One Acoustic Evening - senzace vidět Chrise v akci a slyšet, jak "mu to zpívá".
 
V minulém týdnu se mi dostala poprvé do ruky také kniha J. Císaře Smokie aneb Hrají nám svůj rock´n roll. Dlouho jsem ji sháněla, až mne napadlo zavolat do místní městské knihovny. Mám radost, že se mohu dovědět všechny peripetie vzniku skupiny, jejího fungování až do doby, kdy z ní Chris odešel. Protože bydlím tak blízko německých hranic, mám také velkou možnost sledování několika německých televizí, na kterých se Chris sám nebo se Smokie občasně objevuje. Všechna taková vystoupení natáčím na videokazetu. Proto jsem velmi ráda za Váš odkaz na aktuální TV termíny.
 
Přeji Vám hodně zdaru ve Vašem Smokie-zápalu a všem nám fandům ještě hodně skvělých písniček v podání Chrise Normana.
 
S pozdravem
 
K. Hřebejková
15. 2. 2007
032Jiří Vaňourek Vanourek@plzen.eu

Ahoj fanclubáci,
je mi 44 let a hudbou skupiny Smokie jsem se poprvé seznámil v roce 1976
v pořadu tehdejší televize NDR Ein Kessel Buntes.Ihned jsem si kapelu
velmi oblíbil a ve svých 13 letech se Chris Normen stal mým idolem.Měl
jsem tehdy pár fotek z časopisu Bravo a také v Mladém světě vyšel
článek týkající se skupiny Smokie.
Byl jsem uplně hotový když Supraphon vydal desku Smokie-greatest hits.
Tedy stála 120 Kč a byl jsem na ni neskutečně pyšný.V prvním roce studia
na gymnáziu jsem sehnal přívěšek na kalhoty na kterém byl vyfocen
C.Normen se svými dlouhými vlasy.Byl jsem na tuto ozdobu velmi hrdý,  ta
však byla trnem v oku učitele zeměpisu a na hodiny mě nutil "to vlasatý
štrašidlo" sundat pod hrozbou zkoušení celé třídy.Párkrát se mu to i
podařilo.Od té doby mě hudba skupiny Smokie provází svým životem.Mám
téměř celou diskogragii na CD a marně jsem sháněl nějaké DVD. To co
vyšlo z koncertu v Číně je bohužel v nové sestavě a to již není ono.
Byl bych neskutečně rád kdybych jako člen Fanclubu mohl zakoupit DVD v
té původní sestavě se starými peckami a také sháním DVD kde je písnička
Smokie spolu s fotbalistou K.Keeganem.
Toto je můj příběh a na spolupráci se těší Jiří Vaňourek,44 let

2. 2. 2007

030 - 031Mirka a Magda mkasubov@gmail.com
Ahoj milý fan-clube,

jsme opravdu nadšené, když jsme zjistily, že existuje český FC našeho prvního a stále velkého Idola Chrise Normana a Smokie. Dovolte, abychom se  představily: jsme dvě sestry z Prahy - Mirka a Magda a je nám 37 a 35.
Poprvé jsme viděli Smokie v televizi v nějakém pořadu (jmenoval se Teletip) když nám bylo asi 10, zpívali "Lay Back in the Arms of Someone" (než jsme se naučily trochu anglicky, říkaly jsme té písničce dlouho "Somuo") a co Vám máme povídat - Chris se nám líbil.ale STRAŠNĚ! Pokaždé, když se v nějakém tom zábavném pořadu objevili Smokie, babička nám to našla v novinách a
těšily jsme se týdny dopředu. Když jsme měly kvůli nějakému školnímu průšvihu televizi zakázanou, na Smokii byla amnestie! (to bychom totiž nepřežily, a stejně je tenkrát u nás dávali asi tak jednou za rok!) Těch pár vystřižených fotek z Mlaďáku nebo ty, které nám věnovaly kamarádky (jednu fotku jsme si dokonce vystřelily na pouti!) - to byly naše poklady! Jak šly roky, stále více jsme se zajímaly o pop.hudbu a měly jsme další a další oblíbence (hlavně z Radia Luxemburg v 80.letech), ale na Smokii a jejich písničky jsme nikdy nezanevřely. Přestože jsme příběh Smokie vůbec neznaly,
o jejich začátcích, o hudbě, koncertech, soukromém životě - vždycky jsme považovaly Chrise za vzor gentlemana a vysnily jsme si, že je to takový ušlechtilý člověk - asi jako Vinnetou :-)

V r. 83 jsme byly ještě malé holky, takže jít na koncert to nešlo.  V r. 95 jsme se dozvěděly tajně od novinářů, že Chris jede koncertovat na Slovensko a stráví asi hodinu na Pražském letišti. Rozjely jsme se tam, jenom jsme chtěly dát našemu "starému dobrému Chrisi" kytku. Už jsme samozřejmě nebyly takové ty zamilované puberťačky. Pozdravily jsme ho, předaly růže, poprosily o fotku. Chris už taky nebyl zrovna "idol mládeže", je tak milý a příjemný, charismatický člověk a gentleman, přesně jak jsme si ho kdysi vysnily! Moc
bychom si přály vidět nějaký jeho současný koncert. Zjistily jsme, že se opět pustil do muziky a máme velkou radost, že je to jeho kapela, jeho písničky a jeho styl. Nikdy se nám totiž nelíbil D.Bohlen a jeho styl "hudby"..
Ze srdce přejeme fanklubu vše dobré v roce 2007 a dalších letech.
 

 

8. 1. 2007

029Petr Mlejnek ing.petr.mlejnek@centrum.cz
Milí spolufanoušci,
společně se skvělými Ladislavovými stránkami patříte k těm nejhezčím překvapením, která mi Smokie už 30 let připravují ve všech svých "znovuzrozeních"... Ano, první bylo už v mých třinácti: o kolik víc dovede ten "nemocný" hlas vyjádřit, než ty sebedokonalejší - a ten dráždivý i hladivý čtyřhlas ve spoustě kytar... Brzy jsem v tom zůstal skoro sám, ale fandil jsem jim o to víc, když už si skládali jen sami, bez svých hitmakerů, a přitom tak poctivě a nápaditě. Jejich koncerty u nás v r.1983 (ten pražský jsem zažil osobně) - to byl navíc vrchol přirozenosti a osvobození od nažehlených 70.let! A pak hned dvě znovuzrození: Chris Norman si sólově ještě úžasně rozšířil svůj styl - a podobně i noví Smokie, přibylo kláves, klenutých kantilén i drsnějšího projevu. Alan Barton si mě nečekaně získal: rozvíjením Normanova stylu v 80 nových skladbách i krásně nakažlivou radostí ze svého osudového "záskoku" - bohužel i osudného... Mike Craft pak zase přidal dynamičnost a širší záběr od country po řadu cover verzí - podobně a ještě přesvědčivěji ale i neúnavný Chris, který zvlášť v Comeback Show nejlépe předvedl, jak nejrůznější styly zvládne a svým hlasem je ještě pozvedne... 
Jsem moc rád, že čas nám takhle dal za pravdu, že kvalita přežila všechny módy - a že nás je dost, víme už o sobě a pomáháme si!!! Díky za tu vzájemnou pomoc i za věrnost téhle hudbě, které se u nás nikdy nějak moc nepřálo. Možná se někdy poznáme i na koncertě, nejvíc ale ještě toužím po TV záznamu toho bratislavského před 23 lety...
 
 
Všechny spřízněné duše kolem Smokie a těchto ohromných stránek srdečně zdraví
 
Petr Mlejnek z Bílé Třemešné v Podkrkonoší  

5. 12. 2006

028Carmen Schulz schulzcarmen@web.de

Hallo Ladislav,

hier bekommst Du nun endlich, wie versprochen, meine Story:

 

Wann es genau angefangen hat, weiß ich gar nicht mehr. Im Jahre 1990 habe ich meine erste SMOKIE CD bekommen. Also muss es da etwa angefangen haben. Später habe ich im Schrank noch 2 CD´s gefunden, die ich mir mal gekauft habe. Lange Jahre habe ich nur ab und zu mal SMOKIE gehört, interessierte mich aber generell für Musik aus den 70érn. Da ich BJ 1971 bin, habe ich diese Zeit ja nicht so erlebt. Vielleicht liegt auch da der Grund der Faszination.

Als ich von der Comeback-Show gehört habe, wollte ich diese gerne sehen, wegen CHRIS. Ich wollte sehen was aus ihm so geworden ist. So habe ich dann jede Sendung verfolgt und mitgefiebert und auch für ihn angerufen. Sein Sieg war rührend und er hat ihn verdient!!!

Danach habe ich mich im Internet umgesehen, mir CD´s und DVD´s gekauft und mir mal ein Konzertbesuch gewünscht. Meine Freundin, die im Gegensatz zu mir Konzerterfahrungen hatte, ist also im Dezember 2004 mit mir nach Kassel gefahren. Ich war damals so aufgeregt- es war alles so neu und spannend... Ich glaube, als er auf die Bühne kam, stand mein Herz kurz still… Zwei Wochen später besuchten wir das nächste Konzert und es wurde wie eine Sucht.

An diesem Wochenende hatten wir auch das große Glück ihn das erste Mal „persönlich“ zu treffen. Es war ganz wundervoll. Seit dem gehe ich häufig im Jahr zu seinen Konzerten. Bis heute sind es 17, kein Weg ist zu weit, quer durch Deutschland… Es ist immer wieder gigantisch. Inzwischen habe ich ganz viele nette Menschen kennen gelernt, mit denen ich regelmäßig in Kontakt stehe und meine „Reisen“ mache. Gott sei Dank gibt es Internet, denn was wären wir ohne? All meine Verbindungen rühren da her. In meinem privaten Umfeld findet man keinen von „uns“ die meisten können dieses Hobby gar nicht teilen und verstehen es auch nicht. Ich kann darüber nur noch lächeln, denn sie wissen gar nicht, was ihnen entgeht……. Es ist ein tolles, wenn auch teures Hobby. Es fasziniert mich immer wieder auf´s Neue. Ich liebe die Stimmung und die Atmosphäre. Wenn das Intro eingespielt wird, bekomme ich Gänsehaut und wenn mein Lied „I`ll meet You at midnight“ kommt, schwirren mir tausende Schmetterlinge im Bauch…

Ich bin sehr glücklich über diese Entwicklung und wünsche mir noch viele Konzerte und auch Zusammentreffen mit ihm und Euch. Spremberg war ein ganz tolles, wenn auch stressiges und kurzes Wochenende. Es ist schon super, dass die Kontakte nun auch die deutsche Grenze überschreiten. Hoffentlich können wir CHRIS noch einige Jahre genießen, er wird immer besser. Auch die neue Band ist sehr gut, obwohl ich mich sehr an die Alte gewöhnt hatte. Für mich persönlich waren die Konzerte „Braunschweig“ mit der alten Band und „Calw“ und „Spremberg“ mit der neuen Band am besten. Enttäuscht war ich vom Konzert „Nordhausen“.

Ich selbst mag am liebsten den rockigen Sound. SMOKIE-Songs genauso wie die echten CHRIS-Songs oder auch sehr gerne Sledge Hammer oder Rock´n Roll. Alles kommt von ihm am besten. Eines der besten Alben ist für mich persönlich
„Million Miles“. Ein wirklich gelungenes Stück! Gar nicht kommt bei mir die Zeit mit Bohlen an!

Die meisten „Reisen“ waren wirklich ihren Weg wert, dennoch ist nicht jedes Konzert und Treffen so toll und nicht jeder Fan ist in Ordnung. Manchmal ist es halt so. Aber so ist nun mal die Realität. Aber eigentlich habe ich fast immer Glück gehabt.

Ich selbst beschäftige mich ausschließlich mit CHRIS&Band, SMOKIE höre ich nur die alten Songs, die neue Zusammensetzung und Musik ist nicht mein Fall.

Vielen Dank für unsere „Fern-Freundschaft“ und für Deine Bemühungen mit der Internet-Seite.

 

 Carmen

11.09.2006                                                                            

 

 

Ahoj Ladislave

zde je konečně, jak jsem slíbila, můj příběh

 

Kdy přesně to začalo, si už nepamatuji. V roce 1990 jsem dostala své první CD Smokie. Tedy  asi tam to muselo  začít. Později jsem našla ještě dvě CD Smokie ve skříni, které jsem si koupila. . Dlouhá léta jsem poslouchala Smokie jen občas, o 70. léta jsem se zajímala jen povšechně. Jsem ročník 71, tak jsem toto období neprožila – možná v tom je důvod tohoto okouzlení.

Když jsem slyšela o Comeback-show, chtěla jsem ho vidět – kvůli Chrisovi. Chtěla jsem vidět, co dokáže. Tak jsem sledovala každý pořad, fandila a také pro něj volala. Jeho vítězství bylo dojemné a zasloužené.

Poté jsem se rozhlížela po internetu, abych si koupila nějaké CD a DVD a také jsem si přála navštívit jeho koncert. S kamarádkou jsem tedy v prosinci 2004 vyrazila do Kassel. Byla jsem tenkrát tak nervozní – bylo to vše tak nové a napínavé. Když Chris přišel na podium, myslím, že se mi na chvíli zastavilo srdce... O dva týdny později jsme navštívili další koncert, bylo to jako nákaza. Ten víkend jsem měla velké štěstí a poprve jsem se osobně setkali. To bylo úplně kouzelný. Od té doby jezdím na jeho koncerty často. Do dneška jich je 17, žádná cesta nebyla daleká – skrz naskrz Německem. Je to vždy velkolepé. Mezitím jsem se seznámila se spoustou milých lidí, s kterými jsem pravidelně v kontaktu a vyrážím na cesty... Zaplaťpánbůh za internet, kde by jsme byli bez něj. Všechna moje spojení jsou přes něj. V mém okolí se nenachází nikdo z “nás” a většina lidí tomuto hobby nerozumí. Můžu se jen smát, že ani neví, o co přišli. Je to báječný, i když trochu drahý koníček. Fascinuje mě vždy znovu nanovo. Miluju tu náladu a atmosféru. Když začne intro, dostanu husí kůži a cítím chvění v břiše...

Jsem velmi šťastná, že se to takto vyvinulo a přeji si ještě další koncerty a také společné setkání s ním a s vámi. Spremberg byl báječný, stresující a krátky víkend. Je super, že kontakty překročily i německé hranice. Snad si ještě Chrise pár let užijeme, on bude lepší a lepší. Nový Band je velmi dobrý, ačkoliv jsem byla na starý Band zvyklá. Pro mně osobně byli koncerty v Braunschweig se starým Bandem a v Calw a v Spremberg s novým Bandem nejlepší. Byla jsem zklamaná s koncertem v Nordhausen.

 Sama mám nejraději rockový zvuk. Písničky od Smokie  a přesně tak Chrisovo písničky, také mám velmi ráda Sledgehammer a Rock and Roll. Vše od něj je nejlepší. Nejlepší album pro mně osobně je Million Miles, je to opravdu zdařilý kousek. Vůbec nepřijdu na chuť časům s Bohlenem.

Většina cest měla svůj význam, i když ne každý koncert a setkání bylo baječné a každý fanoušek v pořádku.. Ale to je teď realita. Ale vlastně skoro vždy jsem měla štěstí.

Já sama poslouchám Chrise výhradně s Chris Norman Bandem, Smokie poslouchám jen staré písničky, nové složení Smokie a jejich muzika není můj případ.

Moc děkuji za vaše přátelství na dálku a tvojí námahu s internetovými stránkami.

 

Carmen

22. 9. 2006

027Sandor Csuhai csusa@chello.hu
Ahoj Lada,

Ked mozem aj ja vstupit do fanklubu, je to cest, tu je moje story:
"V 70-tych rokov som sa zoznamil s hudbou Smokie, bola to oblubena
skupina mojej
byvalej nevesty a infikovala aj ma s ich hudbou. Bakelitove platne sme
prepasovali
z Juhoslavie a Bulharska. Tieto platne odvtedy su uz nepouzitelne a ani
pocitacom
som ich nevedel upravit na dobry stav, tak som zacal zhanat cd a dvd
materialy.
Cedecka este ako-tak som pozhanal, od kamaratov, v kniznici, ale dvd je
jednoducho
nedostupne. Hladal som cez internet, a tak som objavil vasu stranku, kde
som nasiel
prekvapujuco vela veci. Je to kvalitna praca a Ladov postoj ku mne tiez
ma velmi
prijemne prekvapil, tak rad sa pripajam a stanem sa clenom fanklubu.
Aj tak, nech zije madarsko-ceske priatelstvo, nerozlucitelne a na veky!
Inac, tu mali koncerty v Madarsku okolo 1983, kde som ich videl nazivo,
v Budapesti, v Gyori a v Debrecine.
Fakt sa velmi tesim na darovane dvd, ale musime nieco vymysliet, ako
honorovat,
uhradit postovne, ja sa zaujimam aj o dalsie veci!
Dakujem a pozdravujem cely fanklub!
Ahoj, Sandor

 


*/Ha a fan klubba lépés lehetséges, akkor megtiszteltetésnek veszem, ime
a történetem:
/*
*/" A 70-es években ismertem meg a zenéjüket-a volt menyasszonyom-
kedvencei voltak /**/és  hát megfertőzött vele,nekem is megtetszettek a
számaik.A lemezeiket -bakelit természetesen-Jugoszláviából,Bulgáriából
csempésztük be.Ezek a lemezek természetesen tök elhasználódtak
recsegnek, ropognak, komputerrel sem tudom már igazából feljavítani
őket,ezért elkezdtem felhajtani a cd és dvd/*
*/anyagaikat.A cd még csak -csak megy (könyvtár,barát stb..) de a dvd
egyszerűen elérhetetlen.A neten barangolva találtam meg az ő portáljukat
és /*
*/meglepően sok dolgot találtam rajta ,alapos, szép munka, ezért vágyom
közéjük És érdekel az összes anyaguk. Különben is éljen a világbéke és
/*
*/a magyar-cseh barátság (megbonthatatlan)....!
Egyébként kocerteztek 83 körül nálunk,több városba is elmentünk, élőben
is jók voltak.... Láttam őket Budapesten, Győrben és Debrecenben.
Tényleg nagyon örülök a nyitó ajándék dvd-knek, igazán megható! És ki
kell találnunk valamit, hogy a továbbiakat meg legalább a
postaköltséget  honorálhassam.
Üdvözlöm az egész fan klubot!
Ahoj!
Sándor

Děkuji Emílii Slezák za překlad

25. 5. 2006

026Daniel Schmidt  damiro@guick.cz 
Vážený                                                          
 
Nadšením ani pořádně nevím jak začít.Nadšením myslím to,že jsem objevil,i když né náhodou,český fan club
,,Smokie a CH.Normana.
Nechali jsme si s rodinou zavést internet a první moje cesta vedla ihned na vyhledávač stránek této skupiny.
Tolik na úvod a tady je můj příběh o SMOKIE.
 
Je mi39let a patřím do generace těch,kteří lítali sobotu co sobotu po zábavách a tancovačkách v blízkém i
vzdálenějším okolí.,,Tep rock,Nanovo,Odyssea plzen rock,Karamel,vše výkvět poctivý český rockový scény.
Na škole jsme si plnili uši Olympicem,Katapultem a ty štastnější Beatlesem.
Moje starší sestra odešla na střední školu a odnesla si z domu kromě mnoha ideálů podle svých slov,
vše bez čeho se nedá žít.Proč Ti vyprávím právě o tom?To se hned dozvíš a pochopíš.
Zůstal po ní v našem,jak už to tak bývá,společném dětském pokoji,malý,zbědovaný,potrhaný a lakem na nehty slepovaný
pásek,do výdobytku té doby,kotoučového magnetofonu.
Byl jsem hrozně zvědavý,co na něm je,čím žije moje sestra.To co jsem cítil při prvních tonech,to kouzlo nepoznaného,
melodii,hlasy,nedokáži slovy popsat a věř mi,že naprosto to samé cítím dodnes,ano,byli to,,SMOKIE.
Vše se jakoby mávnutím kouzelného proutku změnilo,už jsem nechtěl slyšet nic jiného a to myslím upřímně.
Měl jsem to moc těžký,jsem z mozikanské rodiny,ale nemohl jsem si pomoci.
Letí to ohromě rychle,je mi už dost na to,abych měl rozum,ale moje obrovská láska,úcta,víra v ,,Smokie a CH.Normana
neustupuje ale naopak,stále sílí.
Shromáždil jsem si za ty léta docela slušnou sbírku materiálů,řadová alba(na CD,vynilu,VHS,audiokazetách,DVD),
mimo 4alb Smokie(Kydness) a 3alb od CH.Normana mám vše,samozřejmě i knihu od p.Císaře.
VHS a 2ks.CD jsem dokonce dostal od samotných,,Smokie,, ,když mi adresu sháněl dokonce tehdejší velvyslanec Velké Británíe.
Veškerou korespondenci stále mám,to je jasné a někdy ve fan clubu jistě velmi rád zveřejním.
Mám obrovský zájem o DVD vydané k 30.výročí založení skupiny(obrazového mat.nemám příliš mnoho) a též
bych si velice,velice přál,stát se členem klubu a splnit si tím tak další velký sen spjatý se ,,SMOKIE,,.
Tak zatím kolego,s pozdravem DAN

7. 2. 2006

025Světla  svetliks@seznam.cz
Vážený Ladislave a milí fanoušci Smokie,

je to neuvěřitelné, že jsem našla české stránky Smokie. Již nějakou dobu prohlížím všechny dostupné adresy ke Smokie a Chris Normanovi, ale českou mutaci jsem našla až teď. Musím říci, že stránky jsou to nádherné, co do obsahu i provedení. Strávila jsem u nich celé odpoledne a celé jsem je prošla. Jsou úžasné!

Mám sice nechuť k jakémukoli organizování, ale členem fanklubu Smokie a CN bych se stala velmi ráda.
Fanouškem Smokie jsem od roku 1975, když jsem slyšela písničku If You Think You Know How To Love Me.
Učaroval mi nádherný hlas Chrise, vokály Alana a Terryho a vůbec celé jejich písničky. Mládí jsem prožila v západních Čechách, takže nebyl problém chytat stanice typu Bayern 3, ARD, ZDF...., jen abych na kazeťák nahrála každou novou písničku nebo na hitparádách viděla nějaký klip. Za každou cenu jsem se snažila získat z Německa nějakou desku či Bravíčko. Mnozí jste to již popsali a já nebyla jiná. Všichni si v tomto směru rozumíme a víme, co jsme při shánění desek a dalších materiálů prožívali.

V 80.letech jsem se přestěhovala do Prahy, přišli jiné starosti. Dlouhá léta jsem myslela, že Smokie již neexistují. Až jsem si v Levných knihách koupila knihu o Smokie od J.Císaře, kde jsem, zjistila, že stále existují a jsou všichni velmi činorodí. A začalo to nanovo - ke starým deskám sháním CD. Jen plakáty už nelepím a zeď... Pak s přístupem na internet , kterému jsem dlouho odolávala, protože jsem ho pokládala za zbytečného žrouta času, jsem zjistila, že i tady najdu nové a cenné informace. A díky jemu jsem věděla o připravovaném DVD Chrise a ihned jak vyšlo, běžela jsem ho koupit. Nádhera! Chris je prostě stále číslo 1 i na sólové dráze. Novým Smokie sice jeho hlas chybí, ale tak to musíme brát. Jsou už jiní, stále však dobří, písničky a vokály mají pořád krásné.

Nedovedla jsem si sice představit Smokie bez Normana a Normana bez Smokie, ale jde to každému dobře. Dokonce mne napadlo, že to hoši dělají velmi chytře, i když určitě nechtěně. Nám, jejich fandům, teď nezbývá než kupovat dvojnásobné množství CD, jak s Chrisem, tak se Smokie. Dokonce jejich staré písničky musíme mít 2x nebo 3x, abychom porovnali jak zní s hlasem Chrise, Alana nebo Mika.

Budu velmi potěšena, když mne přijmete za do svých řad. Ráda se zúčastním i různých akcí. Koncert v Drážďanech již asi nestihnu, ale příště to snad vyjde.

Zdravím všechny fanoušky a přeji hodně skvělých nápadů pro stránky fanklubu.
Světla

6. 2. 2006

024Radek  ivanco.r@volny.cz
Ahoj,

Je mi 40 let a o skupině Smokie jsem se
dozvěděl poprvé ve svých 15 letech, prostřednictvím fotografií a
plakátů. Na střední škole jsme zakládali kapelu a hledali jsme
hudební styl. Díky mému kamarádovi, který měl rodinu v Rakousku
konkrétně ve Vídni, tak měl možnost dostávat LP různých kapel. V
roce 1981 se nám dostala do rukou LP deska skupiny Smokie, která
nás ovlivnila natolik, že jsme v podstatě hráli jenom repertoár
této skupiny. Na základě jejich písniček jsem se zdokonalil ve hře
na kytaru i ve zpěvu. Bohužel jsem žil v době, kdy shánění desek
nebylo jednoduché v mém případě až skoro nemožné, žil jsem pouze s
20 písničkami , které jsem slyšel. Pak jsem se na dlouhou dobu
odmlčel, a věnoval se jiným věcem jako rodina, dům a pod. I kytaru
jsem pověsil na hřebík. Na tu dobu nezapomenu, bylo to krásné a
měli jsme s touto hudbou velký úspěch. Poslední rok co se mi do
rukou dostalo DVD koncertu s Číny tak se mi vzpomínky znovu vrátily
a chci znovu si připomnět ve formě zvukových nahrávek nebo v obrazové
formě DVD získat od této kapely v rámci možnosti vše co se dá.
Myslím, že to byla jedna z nejskvělejších kapel ve své době. Proto,
když jsem objevil tvou stránku, tak mě úplně uchvátila , co všechno
máš a co jsi všechno stihl prožít. Myslím, že to počáteční nadšení
které  trvá až dodnes je úplně stejné jaké mám  i já. To je vše, co
bych ti mohl napsat o sobě - to je můj příběh.

                                            S pozdravem Radek     

2. 12. 2005

023Jozef Lucan lucan.jozef@orangemail.sk
Zdravim vsetkych fanusikov skupiny Smokie a Chrisa Normana.Dovolte,aby som sa najprv predstavil.Volam sa Jozef Lucan,mam 29 rokov a pochadzam z Cadce.Fanusikom tejto legendarnej skupiny som prakticky od svojho detstva,ked sa mi dostali prve nahravky ktore priniesol moj otec,ked kupil kotucovy magnetofon.Mohlo to byt okolo roku 1981,pretoze si pamatam,ze som chodil do prveho rocnika na zakladnej skole.Velmi rad spominam na tuto dobu,ako sme vzdy poobede v Nedelu spolu s mojim bratom Jankom mohli zapnut stary magnetofon a na nom si pustit hity skupiny,ktore boli zaznamenane z nejakeho koncertu.Cas bezal dalej a neskor,ked som nastupil na strednu skolu,tak moj zaujem o skupinu zintenzivnil na maximum,aj ked dnes nemozem povedat,ze by som skupinu mal menej rad.Urcite si viete predstavit,ze pre mladeho chalana v jeho veku nebolo vobec lahke sa o tomto bavit medzi svojimy rovesnikmi,pretoze zaciatkom 90.rokov bola v mode uplne ina hudba.Napriek ustipacnym poznamkam som sa este viac prilnul k mojej srdcovej skupine a nikdy toho nebudem lutovat.Zatial co si moji priatelia kupovali hudbu 90 rokov ja som si kupoval albumy od Alana Bartona a samozrejme aj solove projekty Chrisa Normana.V roku 1994 som zmaturoval a nastupil do svojho zamestnania.Coskoro som zistil,ze Smokie chysta zivy koncert v Ceskej republike.Ako spravny fanusik som ani trochu nevahal a hned som si zadovazil vstupenku na koncert,na ktory som sa nemohol uz dockat.Po zisteni,ze clenovia mali nehodu a neskor ked oznamili,ze Alan po intenzivnej lekarskej starosti umrel,tak u mna doslo k takemu smutku,ako keby umrel clen mojej rodiny.V tej chvili som uz neveril,ze sa skupina da este do hromady.Ako vieme prisiel Mike a moje srdce to opat velmi potesilo a stale tesi,ze sa skupina napriek svojim vrcholom a padom opat dala dohromady a uspesne pokracuje vo svojej ceste nadalej.Vo svojej sukromnej zbierke mam takmer vsetky albumy,co vysli na trhu.V roku 2002 som zo svojou zenou bol na koncerte v Puchove,kde Chris odohral svoj koncert.Jedinecny zazitok,co Vam mozem viac povedat.Som rad,ze Chris pokracuje v takom style v akom ide.Nedavno sa mi dostalo do ruk Chrisove DVD One acoustic evening.Je skutocne vynikajuce,hlavne bonusove DVD z Viedne.Podla mojho nazoru Chris urobil velmi dobre,ze svoju hudbu trosku pritvrdil,kedze na svojich koncertoch pouziva prakticky 4 gitary.Co viac dodat.Na zaver by som Vas rad este raz pozdravil vsetkych fanusikov a obdivovatelov tychto uz dvoch zoskupeni.Prajem vam vsetko najlepsie a hlavne propagujte vo svojom okoli tuto skvelu muziku.S pozdravom verny fanusik vsetkych clenov Smokie a Chrisa Normana.JOZEF

30. 9. 2005

022Miroslav Rývora m.ryvora@jipek.cz
Nazdar fanklubáci!

Vůbec jsem netušil,že tenhle fanklub Smokie existuje.Až teď náhodou při brouzdání po internetu.

Smokie mě "dostali" právě v roce 1983,když v televizi dávali koncert z Bratislavské Lyry.Měl jsem ho dlouho nahraný na kazetě,ale jak už to tak bývá,šel z ruky do ruky až skončil kdovíkde.Dokonce jsem jednou psal do slovenské televize,jestli koncert nebudou někdy opakovat,ale dostal jsem zápornou odpověď.
Dál už to běželo celkem normálně-desky,potom"polské kazety" a teď zase cédéčka.
I když nejsem velký fanda období,kdy se Chris Norman spojil s D.Bohlenem,protože jsem vždycky víc fandil bigbítu,přesto jsem jemu i skupině Smokie věrný dodnes a jejich kariéru sleduji.
Na závěr jen větičku.Jestli opravdu dojde ke comebecku skupiny v původním složení,bude to fakt bomba!
Všechny zdravím Mirek

22. 9. 2005

021Marian Crkoň +421907748293@orangemail.sk

Som Majo z Púchova, mám 37 rokov a som celoživotným fanúšikom Chrisa
Normana. Jeho hudobnú produkciu sledujem od roku 1977, keď bol ešte spevákom
v skupine Smokie. Zaujal ma svojim originálnym prejavom a melodickou hudbou,
čo dokazuje aj vo svojej úspešnej sólovej kariére. V roku 1995 sa mi splnil
sen, keď som sa s Chrisom stretol v Žiline na jeho koncerte, odkiaľ mám jeho
autogram aj Peta Spencera. V lete 2002 dokonca koncertoval v Púchove, čo som
si nemohol nechať ujsť. Po koncerte som sa s Chrisom osobne stretol na
krátkom rozhovore, na ktorý rád spomínam. Máme aj pár spoločných fotografií.
Nakoniec mi Chris zapózoval aj so svojim synom Paulom, zaželali sme si veľa
šťastia a rozišli sa. Je to veľmi príjemný a priateľský človek s veľkou
charizmou, čo u mnohých hviezd nebýva zvykom. Oba koncerty boli veľmi
profesionálne, na ktorých bola vynikajúca atmosféra. Som príjemne prekvapený
Vašou stránkou a fanklubom, ktorého členom by som sa chcel stať. Pretože
zbieram všetko, čo Chris vydal, mám veľký záujem o všetky DVD, ktoré sú na
Vašej stránke. Verím, že mi pomôžete s ich kúpou, taktiež s prípadnými
ďalšími materiálmi. Dúfam, že sa mi podarí ešte navštíviť Chrisov koncert a
stretnúť sa osobne.
Želám Vám všetko dobré, nech sa darí vo Vašej práci.

 
S pozdravom

 
Majo

PS: V prílohe posielam fotografie, na ktorých som ja spoločne s Chrisom.
Chcel by som Vás poprosiť, nakoľko nemám internet a vlastný e-mail, ak sa ma
budete chcieť niečo opýtať, napíšte mi na túto adresu. Ďakujem
.


Moja adresa:
Marian Crkoň
Chmelinec 1416/16
020 01 Púchov

020Zdeněk Drejsl Z.Drejsl@seznam.cz
Je mi 41 let. I já jsem se stal skalním fanouškem Smokie v roce 1980, kdy u nás vyšlo ono bílé LP Smokie - Greatest Hits, mimochodem tentýž den vyšlo i výběrové LP Bee Gees které jsem si též zakoupil, ale zdaleka mně tak nezaujalo. Písničky Smokie jsem znal již kolem roku 1976, protože je poslouchal můj starší bratr, který je měl na kotoučových páscích. Smokie, ale hlavně Chrise Normana miluje shodou okolností i moje manželka, která je poslouchá už od roku 1978. Dnes máme od Smokie 15 CD - převážně vše sehnané z Německa dvě LP desky a dvě VHS kazety a samozřejmě knihu o Smokie od Jaroslava Císaře.

Jsem moc rád, že jsem objevil tyto stránky, které pro fanoušky znamenají opravdu velký přínos a spoustu informací, které bych jinak velice obtížně sháněl a to vše na jednom místě.

S pozdravem Zdenek a Marcela

20. 5. 2005

019 Miroslav Bachár  bachar@kios.sk
 
018Richard Čejchan  richard.cejchan@cmail.cz

Dobrý den,

 

fanouškem Smokie jsem již cca od roku 1980 (ano, tehdy vyšlo u Supraphonu pověstné „bílé“ Greatest Hits) a prošel jsem podobnou cestou, jako většina hudebních fandů té doby. Bright Lights… (Jugoton), posléze originály z burzy. Bratislavská lyra, pokusy dostat se do pražského hotelu Panorama v roce 1983 apod. Spolu s několika přáteli jsme vyráběli trička s logem Smokie, učitelky nás posílaly převléknout, vystřihovali jakékoli miniaturní zmínky z Mladého světa, včetně moudrých rad Romana Lipčíka mládencům z internátu, kteří si chtěli vyvěsit plakáty Smokie a Kiss. Bude mi ctí stát se členem fanklubu!

11.3. 2005

017Robert Lyon <lyon@huennebeck.cz>
Ahoj
 
Už je mi 60,ale stále poslouchám a obdivuji Chrise a jeho nezaměnitelné zabarvení hlasu.Původní legendární Smokie mám skoro všechny CD, ale rád bych získal nějaké průřezové DVD.
 
Zdraví Robert

14. 1. 2005

016Jaroslav Stehlík, Slaný Jaroslav.Stehlík@pal.intier.com
Tak tedy ten příběh. Bude tomu už 25 let, co se odehrál. Někomu se to v dnešní době bude zdát naprosto nenormální, ale já na ten den nezapomenu.
Smokáče jsem si oblíbil od první písničky. Tenkrát tak maximálně z rozhlasu. Všichni jistě znáte ten pocit mít celou diskografii od své oblíbené skupiny.
Ale v osmdesátých letech to nebylo jednoduché. Jako první se mně do ruky dostala deska Greatest Hits. Ta se dala sehnat celkem jednoduše, byla
u nás vydaná. V ten moment jsem chtěl za každou cenu mít všechno, co hoši vydali. Podařilo se mně sehnat Pass It Aroudn, vlastně první řadový album.
Tenkrát pouze na kazetě dovezené jak jinak než z Afriky!? A potom jednoho dne, kdy jsem procházel kolem Supraphonu, zírám a nevěřím svým očím:
SMOKIE - BRIGHT ....  No to snad ani není možný. Byla zrovna polední přestávka a tak jsem měl čas sehnat 120,- Kč na vysněnou desku. Nazpátek jsem
se však dostal trochu později a tak jsem prožíval muka ve frontě, kdy se ztrácela jedna deska za deskou. Poslední kousek a přede mnou zákazník.
Jaké blaho u mně nastalo, když požádal o Karla Gotta. Poslední album na prodejně bylo moje. Já vím, že ten pocit asi se mnou teď málokdo bude sdílet ale bylo to fantastický. Další desku jsem měl z Jugoslávie. Jenom mě tak trochu mrzí, že poslední tři z let 81-82, byly strašně málo propagovány a dneska je skoro vůbec neseženete. To co bylo potom jsem už nesledoval. Chris byl jen jeden. A kdybych si měl vybrat mezi dnešními Smokie nebo Chrisem tak by to úplně jednoznačně Chris vyhrál. To kvůli jemu hlasu jsem Smokie miloval. A pro mě z jeho odchodem ze skupiny zůstal jen smutek...

4. 1. 2005

015Roman, Lázně Bohdaneč   rockre@seznam.cz
  Ahoj.Jmenuji se Roman 40 let.Jsem z Lázní Bohdaneč.Taky patřím k těm co se
seznámili se skupinou ve svých 15 letech v německém zábavném pořadu a učarovali svým vystupováním ,zjevem a písněmi.

Hlas Chrise Normana  mě nenechal na pochybách že to je to,  co chci
poslouchat.Sbíral jsem v té době velké množství článků a obrázků a spousty
jejich nahrávek na magnetofonovém pásku ,později cd.Byl můj sen se s nimi
setkat,  což se mi nepodařilo jako některým z Vás.Třeba teď budu mi větší
šanci.

20. 12. 2004

014Iveta Pyszková, Praha  Iveta.Pyszkova@seznam.cz
Ahoj fandové skupiny Smokie!

Jsem ráda,že exlstujete!Je mi 39 let a na "staré Smokáče"(v původním složení s Chrisem Normanem)nedám dopustit!Poprvé jsem je viděla v televizi,v tehdy známém pořadu NDR -Ein Kessel Buntes.Jem opravdu nadšena,že jsem našla Vaše stránky a moc by mě potěšilo,kdybych se stala členkou Vašeho Fan klubu!

26. 11. 2004

013Bibiána Pappová, Diakovce  bibianap@stonline.sk
Dobry Deň!
 
Volám sa Bibiána Pappová a bývam na Slovensku (inak som Madarka). Bohužial po česky neviem písať, ani o to nepokúsim, dúfam že mi porozumiete.
O sebe len toľko, že v máji budem mať 18 rokov, študujem na gymnáziu, a bývam v malej dedine.

Som veľký Fan Chrisa Normana.

 Chrisa som spoznala pred dvoma rokmi, keď v februári bol v Budapešti. Písala som ti že mám ešte len 18 rokov, a nemala som možnosť ho poznať predtým.Vtedy vystupoval v programe, v ktorom spomínali na zosnulého madarského speváka.Bol to mamin obľúbený spevák, a preto to pozerala.
Keď som počula Alice a Midnight lady (tie pesničky som poznala, ale nevedela som kto to spieva), vošla som, a videla som jedného veľmi sympatického speváka.Potom som tam ostala, a pozrela som celý program. Niečo ma hneď chytilo v ňom. Nezabudla som sa na ten tvár, chcela som ho lepšie spoznať.V rádiách som počula niekoľko piesni od Smokie, a na internete som našla jeho webové stránky. Odvtedy sa Chris stal mojim najobľúbenejším spevákom. Nechcela som tomu uveriť, keď v máji som počula v rádii o jeho koncerte v Budapešti. Mala som 5 dní, aby som nahovorila mojich rodičov. Nebolo to ľahké, ale predsa sme tam boli.A bolo to fantastické, vidieť ho z prvého radu, a ešte zadarmo! Nikdy na to nezabudnem.
Teraz už viem o neho všetko možné, pozorujem nové správy, mám od neho veľmi veľa obrázok, a niekoľko CD.

 

Chrisa mám rada! Jednoducho ho zbožňujem. Ved je možné ho nemať rád?!

Bibiána

20. 11. 2004

012Milan Pešek, Písek  pesek.mi@volny.cz
Ahoj
Jmenuji se Milan. Jsem z Písku, je mi 40let a o skupinu Smokie se
zajímám od svých 14let. Desky jsem sháněl od kámošů, klipy byly na
tv. ARD-ZDF, plakáty jsem měl z německého Brava. V dnešní době
sbírám informace hlavně prostřednictvím inertnetu. Jsem rád, ?e
začal konečně fungovat český fanklub.

20. 9. 2004

011Karin Soudková, Praha  karolina.soudkova@ymca.cz
Ahoj,
  konečně nějaké fan-stránky v češtině, už mám němčiny po krk - díky.
Zároveň žasnu, že zde není zatím žádná žena, takže oznamuji, že jsme dvě,
které se známe. Nemám teď moc času, ale chtěla bych, aby Váš fan klub na
sebe trochu upozornil, protože se tu jeví šance, že by Chris Norman mohl
zavítat na koncert i do Česka.

A ještě jednou dík.

S  pozdravem Karin Soudková, Praha

13. 7. 2004

010Jana Čermáková  janaccc@centrum.cz
Dobrý den,
     nevím jaký příběh bych měla napsat, prostě zbožňuji Chrise a jeho
písně, které mně provázejí celý život a činí ho velmi příjemným - stačí pro
zápis do fanklubu:)?!

Díky.

Jana Čermáková

12. 7. 2004

009Jan Křemeček  jan.kremecek@seznam.cz
Zdravím všechny fanoušky skupiny SMOKIE, je to moje nejoblíbenější kapela, která se mi líbí již od mládí. Dneska mi je 40 let a konečně jsem objevil VAŠ fanklub , do kterého bych se rád touto cestou přihlásil. SMOKIE jsem viděl pouze jednou v televizi , tak jsem moc rád, že je zde možnost objednat DVD .

Předem dík za přijetí ve fanklubu-

Jan

9. 7. 2004

008Jan Kosinski  kosjan52@wp.pl
Ahoj Lad'a,
Bardzo sie ciesze, ze odpisales do mnie. Oczywiscie, ze byloby fajnie zostac czlonkiem Waszego Fan Clubu.
Jestem fanem Smokie od 1975, kiedy pierwszy raz uslyszalem piosenke If you think you know how to love me.
Czesto siedzialem przed radiem i nagrywalem piosenki Smokie na szpulowy magnetofon. Kiedy uslyszalem po raz pierwszy What can I do "zakochalem" sie w Smokie. Problem byl, kiedy poszedlem do wojska w 1982 roku. W tym czasie w polskim radiu prezentowana byla cala dyskografia Smokie, a ja musialem odbywac zasadnicza sluzbe wojskowa. Kiedy w 1983 roku wyszedlem z wojska nie wiedzialem co sie stalo ze Smokie. Poszedlem do pracy i nic sie nie dzialo. W radiu slyszalem wszystko nowe tylko nie Smokie. W roku 1989 kiedy w Europie dzialy sie wielkie zmiany zauwazylem kasete magnetofonowa Greatest Hits Live i zdjecie Smokie slabej jakosci na okladce. Rozpoznalem tam Terry Uttley'a i Alana Silson'a. Szukalem Chrisa Normana i nie bardzo umialem go rozpoznac. Nie wiedzialem wtedy co stalo sie z zespolem. W 1995 roku kiedy wstapilem do Fan Clubu w Holandii dowiedzialem sie wszystkiego co stalo sie ze Smokie od 1982 roku. Zostalem tez korespondentem Fan Clubu na Polske. Fan Club przestal dzialalnosci w 2000 roku.
Od czasu, kiedy wstapilem do Fan Clubu zaczalem zbierac plyty Smokie i Chrisa Normana oraz video. Dzisiaj wielu fanow moze pozazdroscic mi takiej kolekcji.
Jestem w satlym kontakcie z trzema wielkimi fanami Smokie z Niemiec: Jan Riska, Axel Walkenbach (moszesz o nich przeczytac na 10 CD box wydanym przez BMG), Markus Volkel, a takze z wielkim fanem z Angli Roy Bunford z Bradford, ktory zna czlonko Smokie osobiscie i nawet podarowal Chrisowi Normanowi moja plyte VCD z ostatniego koncertu z Frankfurtu z 1986 roku.
Ciesze sie, ze moge miec rowniez przyjaciol w Czechach.

Pozdrawiam,

Jan

5. 6. 2004

007Milan - Tábor  kehamilan@seznam.cz.
splnil se mi sen.Jako mladý jsem neměl možnost kupovat desky Smokie.Po mnoha letech,když jsem mohl pracovat v Německu jsem našel v tamních novinách inzerát,že jistá osoba ruší svoji sbírku LP/SP.Na uvedenou adresu jsem se vypravil.V místnosti o velikosti 6x5m byli kolem regály jako na knihy a místo nich byly samé desky.Myslím si,že vlastním od té doby všechny SP a LP skupiny Smokie.Tím se mě splnil můj sen.Pokud mě někdo chcete psát,tak pište na mou emailovou adresu

2. 6. 2004

006Petr ze Zahrádek u České Lípy cedrych.petr@seznam.cz
Ahoj všichni přátelé Smokie a Chrise Normana. Byl jsem velmi potěšen, když jsem objevil na našem internetu stránky o Smokie, za které bych jejich autoru ještě jednou rád poděkoval. Chtěl bych se také stát členem fan klubu. Proto se pokusím napsat příběh o Smokie, ačkoliv jsem je nikdy živě na koncertě neviděl, i když jsem k tomu měl dvakrát velice blízko. Příběh by se mohl jmenovat ,, Jak jsem opakovaně přišel o vystoupení svých muzikantských koní - Smokie".  Psal se rok 1983, v této době jsem studoval na vejšce v  Praze, a počátkem jara se začaly šířit zprávy, že by Smokie mohli vystoupit i v Praze. Samozřejmě jsem zbystřil pozornost a začal se o tyto zprávy více zajímat. Časem se pravdivost zpráv potvrdila a já jsem začal postupně shromažďovat potřebné finanční prostředky. To se mi podařilo a já jsem se chystal vyrazit zakoupit lístky do Lucerny. Před tím mě však spolužáci přesvědčili, abych s nimi poseděl chvilku v restauraci Zdar, která se nacházela přímo proti Olšanským hřbitovům. Před odchodem z restaurace jsem přátele poprosil, ať za mne zaplatí  a nechal jsem peněženku ležet na stole / sám jsem si musel odskočit/. Po návratu jsem u stolu nenašel ani kamarády / ti čekali venku/, ani peněženku. Slova kamarádů mě nepotěšila - mou prosbu nezaregistrovali, peněženky si nevšimli, jen za mne zaplatili. A tak jsem přišel o finance na lístek na koncert, ten den byla poslední možnost lístky zakoupit. Smokie pro mne byli ztraceni a já jsem měl náladu jako lidé naproti na Olšanech. Léta o kapele nebylo slyšet a já myslel, že již ukončila svou činnost. Až v roce 1992 jsem na polské tržnici objevil 3 pro mne zcela neznámá alba , které Smokie nahráli již v nové sestavě s Alanem Bartonem. Začal jsem se opět velmi o činnost kapely zajímat a brzy jsem zjistil, že má kapela vystoupit v březnu 1995 v Liberci.Nezaváhal jsem ani chvilku a zakoupil lístky v předprodeji.Koncertu jsem se nemohl dočkat. A jak to bývá, když se člověk na něco těší, nemusí to dobře dopadnout. V úterý odpoledne jsem vyrazil směr Liberec a teprve před zimním stadionem, kde měl koncert být, jsem se dozvěděl, že kapela měla v Německu nehodu a koncert je prozatím zrušen. Padaly dokonce úvahy o tom, že by se mohl uskutečnit na podzim. V té době u nás nikdo netušil,jak vážné zranění utrpěl Alan, který nakonec svůj boj o život prohrál. A tak jsem přišel o Smokie podruhé. Přesto však pevně věřím, že se živého koncertu dočkám a možná díky fanklubu se mi splní mé životní přání.     Všechny fanoušky Smokie zdraví

Petr ze Zahrádek u České Lípy

14. 5. 2004

005Miloš Legát armsatelier@volny.cz
Ahoj,
jmenuji se Miloš Legát a mám rád Smokie už od roku 1975, kdy mi bylo 8 let.K
prvním jejich hitům jsem se dostal díky mému spolužáku,kterému desky a
kazety se Smokie vozil jeho táta - zaměstnaný jako řidič TIRu.Od té doby
sbírám veškeré nahrávky od Smokie a prostřednictvím Vašeho fanklubu,kde mám
zájem o členství, bych si rád vyměnoval a získával nové materiály od této
superskupiny.

S pozdravem Miloš L.

9. 5. 2004

004Jaromír Mácha - Michalovce macha@minet.sk

Nazdar!

Volám sa Jaromír Mácha a fandom Smokie som odmalička.Nič nie je krajšie a úžasnejšie ako keď tvoji No1 vystúpia V Tvojom meste.Mesto Michalovce je známe asi len tým, že leží pri Zemplínskej Šírave.V Novembri r. 1995 sa u nás konal jeden z dvoch slovenských koncertov Chrisa Normana k vtedy aktuálneho albumu REFLECTION.Radosť o to viac, že za bicími sedel druhý pôvodný Pete Spencer.Ich autogramy samozrejme zdobia jedno z mojich CD.Je mi úplne jedno o aký line-up kapely sa jedná,mám rád všetok tovar tejto značky.Vlastním všetky albumy kapely okrem WHERE THESE BOOTS a "živáku" 1978. Som rád že existuje stránka kapely aj v našich končinách.Mám 37 rokov,hrám na gitare a s kapelou chystáme revival Smokie s názvom ALICE

Jaromír

24. 3. 2004

003Roman Dušek roman.dusek.77@seznam.cz

Ahoj,

jmenuji se Roman, bydlím západně nedaleko od Prahy, je mi 43 let a Smokie mám rad od roku 1975. V již uveřejněných příbězích jsem se dost našel a tak jsem se rozhodl "vstoupit"do Vašeho fanklubu (bude-li to možné!?) a splnit si tak svůj sen z"mladších" let, mít se o tohoto KONĚ s kým podělit. Ve své sbírce mám většinu audio nahrávek původní sestavy,včetně značné části televizních záznamů a obrazové dokumentace. "Live" jsem Smokie ani Normana neviděl, ale chystám se to letos změnit !.Tolik napoprvé (nejsem psavec).Dik předem za odpověď a s pozdravem  světu zdar a Smokie & Chris Norman zvlášť

Roman

3. 3. 2004

002Jura z Hodonína j.horinek@tiscali.cz 

Jmenuji se Jiří Hořínek (10.10.1964), bydlím ve středu města Hodonína ve vlastním domku se zahradou.. Stále jsem svobodný a bez závazků (i když jsem měl několikrát na mále). Mimo pracovní činnost se věnuji partě, pivu, video studiu a hlavně Smokie. Video studio jsem si založil stejně jen proto, abych se mohl zabývat vším, co se týká Smokie a CN. Zatím natáčím veškeré záznamy ze satelitní televize a vytvářím si vlastní DVD, VCD, S-VCD a audio CD o Smokie. (nejvíce mě baví vytvářet obaly a různé koláže z dostupných obrázků Smokie, jenž jich mám plný počítač. Ale pořád je co objevovat. V současnosti se zabývám obdobím The Kindness ( nějaké audio mám, ale ne všechno. " I Love You Carolina "). Smokie jsem si zamiloval po vystoupení v TV - Ein Kessel Buntes. Od té doby jsem byl úplný fanatik a sbíral jsem všechny plakáty, dvoustránky i malé obrázky a články za každou cenu.Každý blešší trh byl pro mě úžasně napjatý. Bohužel ne všechno se mi dochovalo. Každé ráno jsem si přivstal , abych si mohl nahrát na magič , jakoukoliv píseň, hlavně jsem čekal na nové hity, které vysílali O 3 ( Rakouské rádio ). Postupně jsem se dopracovával  k celé diskografii (bylo to těžké). Byly to krásné okamžiky slyšet poprvé  Mexican Girl,  Oh Carol , For A Few Dollars More, Do To Me , San Francisco Bay . Vrcholem, byla moje osobní setkání : 1983 - Bratislava, stadion Ružinov. Lístky jsem sehnal zásluhou strýce z Bratislavy, který neváhal a okamžitě jak se o koncertě dozvěděl, mi je sehnal. ( Jinak byla zmínka v Mladé Frontě : Hosté Bratislavské Lyry - Smokie a Donovan vystoupí 28. května na stadionu  Ružinov v Bratislavě.  Málem  jsem  to  také    přehlédl.

Toho dne jsem s kamarádem od rána chodil po Bratislavě a hledal něco o Smokie. Odpoledne jsme dorazili na stadion a i přes zákaz, se propašovali dovnitř. Už samotné sestavování podia pro mě znamenalo vzrušení, v tom se rozletí dveře,  malý chumel lidí a uprostřed Chris. Okamžitě jsem se tlačil k němu, sucho v krku, podání ruky , zmohl jsem se na Hello !. Pak jsem se uklidnil a sledoval jak si Chris, Alan, a Terry připravují zkoušku. ( Pete nebyl). Neváhal jsem a vtrhl na podium, kde jsem slušně požádal o věnování s autogramem - vyšlo to (nejcennější co mám), pak jsem jen v klidu a zblízka sledoval jak zkouší. Tak asi tři hodiny před koncertem nás pořadatelé vyhodili, ještě jsem stihl se zeptat : Chris, What Can I Do ?. On se na mě nechápavě a zaraženě podíval a já si uvědomil, že mám říct : Song " What Can I Do " , odpověděl : Yes . Samotný koncert popisovat nebudu, ale bylo to vyvrcholení. Hráli  svoje klasické, včetně " What Can I Do ", také od Beatles. Koncert byl krátký - jednu hodinu (80,-Kčs), diváků asi 7. tisíc. Pak ještě koncertovali v Ostravě, tam to prý bylo super ( 2,5 hodiny, nové hity). A v Praze to prý taky odflinkli ( 1 hodina, falešné tóny, opilost) . Moje stagnační období bylo po odchodu Chrise ze Smokie, ale po dvou letech jsem znovu začal shánět jeho sólové desky. Kvůli Smokie jsem se naučil hrát na kytaru a každoročně okouzluji hity od Smokie u táboráků. Také mám dobrou partu, říkají mi Hořák a najdeš nás na webu: /www. slza.com /                          

Jura alias Smokie z Hodonína.

11. 2. 2004

001

Jmenuji se Ladislav,je mi 39 let ( ještě měsíc - nar. 22. 3. 1964 přesně jako sólový kytarista Smokie Mick McConnell), žiji nedaleko Českých Budějovic. Můj největší koníček jsou Smokie, poprvé jsem je viděl v roce 1977 v Ein Kessel Buntes, okouzlil mě skvělý hlas Chrise, krásné vokály Alana a Terryho, pěkné písničky a nenucené vystupování, jakoby se bavili - dodnes to na starých klipech a vystoupeních z té doby obdivuji. Od té doby jsem na kazeťák nahrával všechny jejich písničky, ať už z rádia nebo z televize – hlavně na ORF je hodně vysílali, sbíral výstřižky z časopisů, chodil po burzách a sháněl jejich desky. První desku Smokie jsem si koupil na burze – bylo to Montreux Album - za 330 korun, kdyby to věděl tenkrát táta, tak by mě zabil. Spoustu věcí z té doby se mi dochovalo, rád na to vzpomínám. Na koncert jsem se tenkrát nedostal – byla jiná doba a taky peněz nebylo mnoho.

Postupem času v 80. letech o Smokie všechno utichlo – myslel jsem, že se úplně rozpadli,  jen Chrise jsem zaregistroval ( zase na ORF – Schimanski) a sehnal jeho album. Až v 90. letech jsem zjistil, že Smokie pořád existují, dokonce v 95. měli koncertovat v Č.B, ale zpěvák Alan Barton tragicky zahynul a z koncertu sešlo. S rozmachem internetu se konečně člověk dostal do obrazu a mohl se dozvědět důležité informace. Jinak v Čechách by se nedozvěděl nic. Na první koncert Smokie ( zjistil jsem si na internetu) jsem se dostal v roce 2001, jel jsem skoro 450 km někam k Lipsku do bývalého východního Německa. Koncert byl super, sice ze zakládajících členů zůstal už jen Terry, ale ten původní duch Smokie zůstal. Chrise Normana jsem viděl poprvé ve Vídni – nádhera, je to bůh.

Letos bych se chtěl určitě vypravit na koncert Chrise – jeho nové album je super a na podzim zase na Smokie.

S pozdravem

Viva Smokie a Chris Norman

L. D.

11. 2. 2004

 
 
(c) 2003 - 2008 Ladislav Duspiva  

info@smokie-cz.com    smokie-cz@seznam.cz

 Poslední aktualizace  30.11.2020